Tatlı Tarifleri

Pet Şişe Ve Mandalinadan İlginç Pişmeyen Pasta Tarifi

Pet şişe kullanarak ve tam mevsiminde olduğumuz mandalina kullanarak yapabileceğiniz muhteşem ötesi bir pişmeyen pasta tarifi karşımızda. Bu pastanın yapılış tekniği hemen dikkatleri çekiyor. Son günlerde mutfakta çok kullanılan birçok hamur işi yapılışında kullanılan pet şişeyi tatlı yaparken de kullanabilirsiniz. Pet şişe içinde yapacağınız tatlının muhteşem görüntüsü dikkatleri çekecek türden.
Lezzetiyle de damaklarda kalacak tatlımızı yapmaya ilk olarak pet şişemizi keserek başlıyoruz. Temiz ve kuru pet şişenin taban kısmını kestikten sonra kullanıma hazır hale getiriyoruz. Mandalinaları soyuyoruz ve orta kısımlarından geçirdiğimiz kürdan ile pet şişenin içinde sabit durmasını sağlıyoruz. Bir kap içinde hazırladığımız kremşanti de iç malzememizi tarife göre hazırladıktan sonra pet şişenin içine dolduruyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken mandalinaların dik bir şekilde kalması ve  tam ortasında kalması önemli oluyor. Bu şekilde hazırladığımız tatlıyı dinlenmesi için kaldırıyoruz. En az 3 saat dinlenen tatlımızı çıkardıktan sonra dışındaki pet şişeyi keserek çıkarıp atıyoruz. Pet şişeden çıkan tatlıyı geniş bir kap içine serdiğimiz fındık, fıstık ceviz ya da değişik kuruyemiş parçalarını döndürerek bulanmasını sağlıyoruz. Böyle yaparak tatlının iç kısmını komple kuruyemişle kapatıyoruz.
Böyle hazırladığımız tatlımızı dilimler halinde keserek ikram etmeye başlayabiliriz. Muhteşem görüntüsüyle dikkatleri çeken tatlıyı çay saatlerinin dışında özellikle ikramlık sofralar için yada özel günlerde, doğum günlerinde ve gün toplantılarında, hazırlayacağınız bütün sofraları için yapıp herkese ikram edebilirsiniz. Herkesin beğenisini toplayacak da görenlerin hemen tarifini isteyeceğini düşündüğüm bu eşsiz lezzeti kısacık zamanda ustalar gibi hazırlayabilirsiniz. Kolay yapılışını alıntı videoda izleyerek hemen deneyebilirsiniz. Herkese afiyet olsun

Pet Şişe Ve Mandalinadan İlginç Pişmeyen Pasta Tarifi 2

Pet Şişeden Pişmeyen Pasta Tarifi için Malzemeler

  • 6-7 adet mandalina
  • 2 paket kremşanti ( hazır pasta kreması ) ( 150 gr )
  • 1 su bardağı soğuk süt ( 200 ml )
  • yarım paket bisküvi
  • 3 çorba kaşığı kırılmış fındık
  • 3 çorba kaşığı ahududu küpleri

üzeri için

  • file fıstık veya eritilmiş çikolata

Pet Şişeden Pişmeyen Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

Kaynak Youtube : Fatma’nın Mutfağından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu