Pişirmeden Az Bilinen Karpuz Kabuğundan Kışlık Tarif

Pişirmeden Az Bilinen Karpuz Kabuğundan Kışlık Tarif
A+
A-

Pişirmeden hazırlanan karpuz kabuklarından kışlık tarifini sizlerde hazırlayıp hemen dondurucuya yada buzluğa kaldırabilirsiniz. Karpuz kabuğu, içeriğindeki besin değerleri ve lifli yapısı nedeniyle özellikle kışlık tariflerde kullanılmaktadır. Özellikle turşu tariflerinde ve kışlık yiyeceklerde kullanılan karpuz kabuğu, genellikle doğranarak veya rendelenerek kullanılır. Karpuz kabuğundan yapılan kışlık yiyecekler arasında karpuz turşusu en çok tüketilenidir. Karpuz kabuğu turşusu, karpuz kabukları tuzlu su ile fermente edilerek yapılan bir turşu türüdür. Fermente işlemiyle birlikte karpuz kabuğunun içerdiği vitamin ve mineral değerleri artar ve daha besleyici bir hale gelir.

Karpuz kabuğu ayrıca salatalarda, çorbalar ve yemeklerde de kullanılabilir. Doğranmış veya rendelenmiş karpuz kabuğu, sebze yemeklerine eklenerek lezzet ve besin değeri katmaktadır. Ayrıca karpuz kabuğu kurutularak da saklanabilir ve çay olarak tüketilebilir. Karpuz kabuğu çayı, antioksidan özellikleri ve vücutta detoks etkisi ile bilinir.

Son günlerin en moda ve en gözde tariflerinin başından gelen karpuz kabuğundan olay olacak kışlık tarifi denemeyen gerçekten pişman olur. Yaz mevsiminde çok tüketilen ve son derece sağlıklı karpuzu yerken, dış kabuklarını atmak yerine, bir çok değişik yöntem ile yaparak isterseniz komposto olarak, isterseniz reçel olarak yada marmelet olarak hazırlayabilirsiniz. Sadece karpuz kabuklarını iyice yıkayıp, küp küp doğrayıp buzdolabı poşetine doldurmanız yeterli olacak. youtube kanalı hazırladığı videoda bütün püf noktalarını sizlerle paylaşıyor. Herkese afiyet olsun.

Karpuz Kabuğundan Olay Olacak Kışlık Tarif 1

Pişirmeden Az Bilinen Kışlık Tarif İçin Malzemeler

  • Karpuz kabukları
  • Buzdolabı poşeti

Karpuz Kabuğundan Kışlık Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Mutfak TV

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.