Zor Zamanlarda Kurtarıcı Hep Taze Kalan Kavanozda Sarma Tarifi

Zor Zamanlarda Kurtarıcı Hep Taze Kalan Kavanozda Sarma Tarifi
A+
A-

Yaprak sarmalarını saklamak için kavanoz kullanabilirsiniz. Kavanozun içine önce birkaç yaprak koyun ve sonra aralarına sarmaları yerleştirin. Üzerine tekrar birkaç yaprak daha koyarak işlemi tekrarlayın ve en üstte de birkaç yaprakla kaplayın. Daha sonra kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve buzdolabına koyun. Böylece yaprak sarmalarınızı uzun süre taze tutabilirsiniz. Yaprak sarması en iyi buzdolabında saklanır. Buzdolabında saklamadan önce, yaprak sarmasını pişirip bir gece buzdolabında bekletmeniz önerilir. Buzdolabında saklarken, hava almayacak şekilde kapalı bir kapta, örneğin cam bir kavanozda veya plastik bir kapta saklayabilirsiniz. Buzdolabında saklanan yaprak sarması, 3-4 gün boyunca taze kalabilir. Ayrıca, yaprak sarmasını dondurabilirsiniz, bu durumda en fazla 2-3 ay boyunca saklayabilirsiniz. Dondurmadan önce sarmaları poşetleyin ve hava almadığından emin olun.

Kışlık sarmayı saklamanın ve 4 mevsim işinizi kolaylaştıracak kolay yemek tariflerinden biri olan, kavanozda sarma saklamanın sırrını sizlerle paylaşıyoruz. İç malzemesini dilediğiniz gibi hazırlayarak sarmalarınızı cam kavanoz içine koyarak, düdüklü tencerede sadece 25 yada 30 dakikada pişerek hazırlanan, bozulma derdi olmayan, tazecik şişede yaprak sarmasının adım adım yapılışını ve malzeme listesini youtube kanalından Alıntı videoda izleyerek deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Kavanozda Sarma Tarifi Malzemeler

 • Sarma iç Malzemeleri
 • Salamura yaprak
 • Cam kavanoz

Zor Zamanlarda Kurtarıcı Kavanozda Sarma Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: TUBA ÖZMEN KOCAMAN

Yorumlar

 1. Sema dedi ki:

  Denemekte fayda var verdiğiniz için tesekkurler

 2. Neda Deniz Özaltun dedi ki:

  Merhaba,
  Bu pratik hazırlayıp, saklama yöntemi için teşekkürler. Hazırladığınız iç zeytinyağlı. Kıyma ile hazırlanan iç içinde aynı sistemi denediniz mi? Yapılabilir mi?