Saç Rengini Koruma Yöntemleri

Saç Rengini Koruma Yöntemleri
A+
A-

Saç rengini korumak aslında saçlarınızı korumak demektir. Yüzü gösterdiğiniz özeni saçınıza ve vücudunuza da göstermelisiniz. en iyi en saf ve en doğal  şampuanı veya bakım kremini almanız yeterli olmaz saçları korumakta işlem görmüş Saçlarınız, gölgeli, röfleli veya boyalıysa içeriği doğru ürünleri seçin.

Kimyasal ürünleri köpük jöle gibi bütün kimyasalları en az sekilde kullanılmalı.Saçlarınız daha temiz olsun diye çok miktarda şampuan kullanmayın. Bu durum saç renginizin akmasını ve saçlarınız matlaşmasını hızlandırır.

Tıpkı cide yapıldığı gibi mevsimine göre saça maske yapmak çok önemlidir. saçların  güçlü olmasını sağlamak için renk koruyucu maskeleri kullanın. Saçlarınız ince telliyse kulak hizasından uçlara doğru, saçlarınız kalın ve yoğunsa sadece uç kısmına uygulayın

duş başlığının altına direkt girmeyin.

Saçlarınızı çok sıcak suda yıkamayın.  Böylece saçlarınız zarar görmez ve rengi çabucak akmaz.

Saçlarınızı kendiniz de parlatabilirsiniz.  haftada bir saçınıza uygulayabileceğiniz renk koruyucu ürünleri deneyin. Saçlarınız hem parlasın hem de dolgunlaşsın.

Havuz suyunu alıp bir pet şişeye koyduğunuzda tüm gerçeği göreceksiniz. saçınızı kaskatı keser ve rengini etkiler. Saçınıza bebe yağı sürerek bu durumu hafifletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.