Örgü Şapka Modelleri

Örgü Şapka Modelleri
A+
A-

Ponponlu Kelebekli Bere bere modeli son senelerin en iddialı bere modellerinden. Şiş ile yapılan bere modelleri içinde son zamanların en moda olan örgü modeli olan kelebek modelli hatta isterseniz inci yada parlak taşlar ile süsleye bileceğiniz bere modeli şıklığınıza şıklık katacaktır.

Ponponlu Kelebekli Şapka Yapılışı

Kelebek deseni son zamanların en güzeli olan kolay yapılışlı ve özellikle çocuk örgülerinde çocuk yelekçocuk hırka yada kazak modellerinin yanında patik modellerinde de oldukça çok dikkat çeken bu model yani kelebek örneği yapılışında resimli olarak yapmak isteyenler için paylaşıyorum.

Ebruli İpten Tek Parça Çiçekli Bere Yapılışı

Ebruli ipler bu tarz şapkalara çok yakışıyor. Annem bana bu güzel örneğin adının baklava dilimi olduğunu söyledi bende şapkamızın adını baklava şapka dedim. Resimde pek açıklaması görülmese de çok eski örnek olduğu için eminim çevrenizde mutlaka bir bilen vardır. Yan tarafa yapılan örgü çiçek gerçekten muhteşem. İlmek sayısını azaltarak çocuklar içinde yapabilirsiniz baklava şapkadan. Bayan bere modellerine değişik bir örnek olan bu değişik bere modelinin yapım aşamalarını anlatan resimleri de sizler le paylaşıyorum.

Tığ İşi Örgü Şapka Modelleri:

Tığ ile yapılmış bu değişik ve şık çocuk şapkasını büyükler için de yapmanız mümkün. Tığ ile dönerek yapılan şapkamızın üzerini böyle kuş yada başka bir desen ile kurdela, yada çiçek ile süsleyebilirsiniz.Yazında kışında kullanabileceğiniz istediğiniz renklerde ister büyükler ister küçükler için yapılabilecek bu harika şapka için halka gerçekten çok yakışmış.İster kışın isterseniz de yaz için çok kullanılan değişik şapka modellerine bir yenisini daha eklemek istedim. Son zamanlarda gördüğüm bu yeşil katlanan örgü şapkayı şiş kullanarak uç kısmında ise pirinç modelini uygulayarak yapabilirsiniz. Kahverengi ipten yapılmış şık bir şapka yapılışı seçtim sizler için. Şemalı resim ile hiç zorlanmadan öreceğiniz bu şapkayı, sayılarını azaltarak isterseniz çocuğunuz için isterseniz de hediye edebilirsiniz. Çiçek yada taşlarla süsleyebileceğiniz bu şapka modeli gerçekten zarif bir örnek.

Örgü Kasket Şapka Modelleri

Kış aylarında şapkalar bereler çok kullanılsa da kasket şapkanın yeri başka oluyor. Tığ ile yapılmış bu kasket şapka oldukça kolay bir yapılışı sahip. Şemalı resimlerde de gösterildiği gibi tığ ile istediğiniz renklerde yapabileceğiniz bu tığ işi kasket şapkayı örüp son olarak kasket kısmını yapıyoruz. Kasket kısmını iki kat örüp isterseniz içine sert plastik yada karton kullanmak gerçekten sabit kalmasına yardımcı olacaktır kasket şapkanın kasketini. Şapkanın yapılışını anlatın resimler ile sizlerle paylaşmak istedim. Yan tarafına yapacağınız çiçek ile değişik hava katacağınız bu kasket şapkayı istediğiniz renklerde örebilir hatta atkısını da yapabilirsiniz.

Ponponlu Yıldız Şapka Yapılışı

Yıldızlı ponponlu şapka modelinin ister şapkasını yapın isterseniz de saç bandını yapın. İkisine de çok yakışacak bir model bu yıldızlı örnek. Resimli adım adım yapılışını paylaşıyorum ki yaparken hiç zorlanmayacaksınız. Ben kızıma bu ponponlu yıldızlı şapkadan mutlaka öreceğim ama bu model şak olarak helede gelin şalı modelinde gerçekten harika olacaktır. Özellikle ince yünlü ip ile örülürse muhteşem olur. Şapkamızı incilerle yada taşlarla süsleyerek havasına hava katabilirsiniz.

Tek Parça Gökkuşağı Şapka Yapılışı

Rengarenk iplerle yada kalan parça iplerinizi değerlendirebileceğiniz bu bere modelini ister küçükler için isterseniz de büyükler için yapabilirsiniz. İki tane şiş ile yapılan bu bereyi tek parça halinde örüp dikince bere kendinden oluşuyor. En yeni bere modellerinin yapılışlarından biri bu el işi modeli.

Ponponlu Tığ Bere Yapılışı

Bayan bere modellerinin en güzel ve en değişik modellerinden olan bayan ponponlu tığ işi bere modelini çok beğendim. Tığ ile yapılan bu şık bere modelini çocuklar içinde yapabilirsiniz. Hatta kulak bölümlerine üçgen parçalar örerek çocuklarda kulaklı bereye dönüştüre bilirsiniz bu bere modelini.

Çiçekli Tığ İşi Bayan Şapka Yapılışı

Bayan bere modellerinden en çok beğenilen modelleri kışın yaklaştığı bu günlerde sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Tığ ile yapılan bere modellerini değişik bir örnek olan bu çiçekli bere modelinin yapılışı için şemalı resmide sizlerle paylaşıyorum. Bu bereyi çiçek yerine kurdele ile de süsleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.