Boyunluk Modelleri

Simli Gösterişli Boyunluk Modeli

Bu model bizlere o kadar çok soruldu ki, bizde araştırdık ve simli gösterişli boyunluk modelini videolu yapılışı ile sizlerle paylaşıyoruz. Boyunluk yanında şal modeli olarak çok tercik edilen bir el işi örneği.

Havaların soğuması ile bere modellerinin ve boyunluk modellerinin çok arandığı bu günlerde en gözde örneğin başını çekmekte simli gösterişli boyunluk modeli. Yapılışı çok sorulan bu model, tıpkı lif modeli yapar gibi yapılıyor. Tek  fark kalın tığ ve çok ince yün yanında, trabzan tekniği,başa dolama gibi el işi tekniklerinin olmaması. Zaten alıntı resimleri takip ederek kolayca yapabileceksiniz modeli.

Simli Gösterişli Boyunluk Modeli Yapılışı:

Simli gösterişli boyunluk modelini yapmak için, boyunluk ölçülerinde zincir çekip, zinciri kapatarak başlanıyor. Gevşek çekilen zincir ilk sırada 5 batma ile yükselip bir kerede toplanıyor. Önce yuvaya batıp, sonra ip alıp uzatılıyor.Toplama yerinde oluşan halkaya alt göbeğe 2 zincir yerine ise 3 batılıp yükselip yine tek seferde toplanıyor. Yine toplama yerinde bir delik oluşuyor. Mantık lif örme tekniği ile aynı. Sadece trabzan tekniği yok,
aralara ve hiçbir yere zincir çekilmiyor. Sadece ilmek çıkarılıp toplanıyor.Tığ üzerine ip alma yok…

https://www.youtube.com/watch?v=LCFgeRNC5UI

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu