Boyunluk Modelleri

Dikişsiz Boyunluk Modelleri Yapılışı

Derya Baykal – Deryanın Dünyası programında Sibel Kavaklıoğlu‘nun yaptığı bu dikişsiz boyunluk modeli çok beğenildi ve aranıyor. Misina şiş ile örülen bu boyunluk kafaları çok karıştırdı.

İlgili Makaleler

Dikişsiz Boyunluk Modelleri Nasıl Örülür?

Aslında yapılışı kolay olan bu boyunluk, 5 yada 6 nolu şiş ile 85 ilmek tığ ile 85 tekrar alınıyor karşısından, ip sağ tarafta yani önde kalacak şekilde örgüye başlanıyor. İlk sırada önce dolayıp sonra iki ilmek  bir alarak başlanıyor. Dönerek yuvarlak şekilde örülecek. İlk önce şiş üstündeki  ilmekleri bitirip, sonrada  tığ ile şişe alınan ilmekleri örüyoruz. Örgünün en zor yeri bence ilk sırayı örmek çok zor oluyor. Sonra 2 ör bir dola tekniği ile hep aynı şekilde örgüyü örüyoruz. Örgüde çok sorulan ve kafa karıştıran yerde kesme kısmı oluyor. Bu işin püf noktası keserken normal örüldüğü gibi  ön taraftan değil arka taraftan kesilecek. Kesmeye gelince kesme işlemi 1 -2 -3 normal arkadan alıp örülüp, 4 ve 5 kesilip, yine ördüklerimizi geri alıyoruz ve başa dönüp yani 1-2-3-4 şeklindeki kesme işlemini tekrarlıyoruz. Sıkça sorulan dikişsiz boyunluğun yapılışını video olarak da sizlerle paylaşıyoruz.

Burgu Boyunluk Modelleri Nasıl Örülür?

Facebook’ta gezerken örgüleri ile çok beğenilen Safranın örgü dünyasında karşıma çıkan bu örneği sizlerle paylaşmak istedim. Burgu örneğinin hem yapılışını hemde bu teknik ile yapılmış boyunluk ve bereyi yapmak isteyenler için ayrıntılı yapılışı resimlerde.

Dikişsiz Bere Modelleri Nasıl Örülür?

Dikişsiz yapılan boyunluk olay oldu. Şimdilerde de yine misinalı şiş ile yapılan dikişsiz bere yapılışı çok merak ediliyor. Alın kısmından başlanan bu bere istenilen renklerde yapılabilir.
Dikişsiz Boyunluk Modelleri Yapılışı 11

https://www.youtube.com/watch?v=Da4Gn0fTvtA

Tığ İşi Dikişsiz Boyunluk Modelleri Nasıl Örülür?

Derya baykal ın programında yapılan dikişsiz boyunluk modeli hala çok aranıyor ve yapılışı hala kafaları karıştırmaya devam ediyor. Şiş ile yapılan dikişsiz boyunluğun tığ ile yapılan değişik bir modelinin de yapılışını paylaşmak istedik. İstediğiniz uzunlukta zincir çekiyoruz kalın tığ ile. Bu zinciri halka yapıp,istediğiniz renklerde  yada örnek ile ilk sırayı örüp, birleştirme yaparken şimdi  sıranın alt tarafından örmeye devam ediyoruz. devam edin.Böylece gördüğünüz gibi değişik şekillerde olacak boyunluğumuz. Bu örneği ben henüz yapmadım internneten buldun yapan arkadaşın adının da bilmediğimden sizlerle paylaşamıyorum. Şiş ile yapılan dikişsiz boyunluğun yanında tığ ile yapılan dikişsiz boyunluk daha az kafa karıştırıcı.

Bulmaca Dikişsiz Boyunluk Modelleri Nasıl Örülür?

Bulmaca çözmeyi sevenler için örgü örmeyi seven herkesin yaparken örgüden zevk alacakları hem kolay hemde oldukça kolay bir boyunluk modeli. Atkı yada şal kullanması zor olduğundan istediğiniz her tarz kıyafet üzerine kullanabileceğiniz, ceket içinde oldukça şık olan bu boyunluğun yapılışı resim üzerinde yazmakta, resmi büyüterek okuyabilirsiniz. Üçgen şekli ve dikişsiz yapılışı ile kafaları çok karıştıran bu el işi modelini hem küçükler hem büyükler için yapabilirsin. Yapılışında misinalı şiş kullanmalısınız.

En Moda Örgü Boyunluk Modelleri Nasıl Örülür?

Açıklamalı örgüleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Şiş örgü olarak yapılan bu boyunluk modelleri çok moda. Krem renkli olan model 1.20 cm örülüp çapraz dikilerek, renkli olan boyunluk ta yine birleştirilip çapraz dikilerek yapılıyor.

3 Yorum

  1. Daha açık anlatırsınız.ikinci sıradaki ilkeler de orulunce tek sira ilmek oluyormu? Ben başaramadım aydinlatirsaniz sevinirim teşekkürler.

  2. Mrb.. ben ipin modelini ve markası merak ediyorum. Yumuşak bir ip sanırım ama bulamadım.. sözlüme örücem kısmet olursa:)) bilgilendirirseniz sevinim.. tesekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu