Renkli Hobi - Falanca Portal

Yelek Önlü Atkı Modeli

  • SON GÜNCELLEME :
  • 04 Ocak 2019
Yelek Önlü Atkı Modeli

Örgü Modelleri Boyunluk Modelleri konusunda beğeneceğinizi düşündüğümüz Yelek Önlü Atkı Modeli tarifimiz ile karşınızdayız.

Kış günleri için içinizi ısıtacak, yapılışı çok kolay, taşıması kolay ve ceket içine giyebileceğiniz yelek önlü atkı modelinin ayrıntılı yapılışını sizlere anlatmaya çalışacağız. Baklava dilimi örneğinin çok yakıştığı bir model. Şiş ile yapılan kolay bir örgü modeli. Son zamanların moda kenarlarından olan dökümlü kenar olarak yapılmış olan bu yelek önlü atkı modelini, hem istediğiniz renklerde, hemde ister küçükler için, ister büyükler için yapabilirsiniz.

Yelek Önlü Atkı Modeli Nasıl Yapılır?

Bu harika atkının yapılışına yün Angora yünümüzü alıp 3 no şişe istediğimiz genişlikte ilmek atılarak başlanıyor. Bu örnekte baklava dilimi örgü modeli uygulanmış ama sizler istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Atkıyı istediğiniz uzunlukta örüp, misinalı şiş ile tüm kenarından ilmek çıkartılır. Ama 4 yada 5 ilmekte ilmekler ikili çıkartılır ki bu fırfır halini alsın model. Daha fazla açıklama zaten resimlerde var. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ