Üçgen Bol Ajurlu Ağır Yelek Modeli

Üçgen Bol Ajurlu Ağır Yelek Modeli
A+
A-

Ajurlu üçgen burgu yelek modeli, örgü işleri yapmayı sevenler arasında oldukça popüler bir modeldir. Bu modele “ajurlu” denmesinin nedeni, örgü işi sırasında oluşan delikli desenlerden dolayıdır. Bu modelde, üçgen şeklindeki ajurlar, düz ve burgu örgüsü ile birleştirilir. Bu şekilde, örgü işinin ortasında üçgen şeklinde bir açıklık oluşur. Model genellikle yaka kısmından başlanır ve aşağı doğru örülerek tamamlanır. Bu modeli örmek için örgü yapmayı bilmek gereklidir, ancak teknik olarak zorlu bir model değildir ve bir kez öğrenildiğinde kolayca örülebilir.
Bol ajurlu yelek, genellikle kadınlar tarafından tercih edilen, askılı veya kolsuz bir giysi modelidir. Yelek, özellikle yaz aylarında giydiğimiz ince kumaşları tamamlamak için kullanılabilir. Bol ve hafif ajurlu yelekler, genellikle çiçek desenleri, geometrik şekiller ve canlı renklerle süslenir. Bu yelekler, spor veya günlük giyim için idealdir, ancak yöresel ve geleneksel etkinliklerde de kullanılabilirler. Ayrıca, farklı kumaşlar, yaka ve düğme detaylarının kullanımıyla, daha resmi bir tarzda kullanılabilirler.
Akılınıza gelen her çeşit örgüde kullanabileceğiniz, ajurlu örgü modelinin ayrıntılı yapılışı sizlerle. Yine şiş örgü modeli. Anne yeleğinde, hırkalarda yada şal modellerinde bu güzel örneği kullanabilirsiniz. Bu örgü modelinin yapılışında 6 ilmek kullanılmakta. Hem kışlık örgülerde hem de yazlık örgülerde bu güzel modeli kullanabilirsiniz. Örnek ters yüzünden kurulmaya başlanıyor. Ajurlu yani delikli bir örnek. Gelin yelek modellerine çok yakışacağını düşündüğüm, ilk başlarken alt kısmına lastik örgü yapılmayan bu modelin, youtube kanalından Alıntı Türkçe anlatım videosunu izleyerek, sizlerde yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

İçindekiler

Ajurlu Burgu Örgü Modeli 1

Üçgen Ajurlu Ağır Yelek için Malzemeler

  • Yelek ipi
  • Uygun kalınlıkta şiş
  • Makas

Aşurlu Burgu Örgü Modeli Yapımı

Kaynak Youtube:  NesrinceÖrgüler

Yorumlar

  1. Hatice dedi ki:

    Ben yaptım tek kelimeyle harika oldu ve ilk denemem yapacaklara tavsiyem tadıda harika rahatlıkla yapabilirsiniz