Diyetler

Yağ Yakıcı Diyet

Kalıcı vücudunuza zarar vermeden, kas eritmeden kalıcı ve kısa zamanda kilo vermek isteyenler bu diyeti denemeli. Ben denedim gerçekten mucize diyet. Hazırlayacağınız yağ yakıcı çorbalar ile kilonuza veda edeceksiniz.

Yağ yakıcı çorba bu diyetin anahtarıdır. Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo verirsiniz.Diyete tam uyarsanız haftada 4.5 ila 8 kilo arası kilo verirsiniz.Sadece belirtilen yiyeceklerin belirtilen günlerde yenmesi gerekir.Bir haftada 6.5-7 kg verirseniz, diyete 2 gün ara verin. Daha sonra tekrar başlayabilirsiniz.

Diyette değilseniz çorbayı içmeyin.

Bu çorba her acıktığınızda yenebilir.

İstediğiniz zaman, istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Ne kadar çok yerseniz, o kadar çok kilo kaybedersiniz.

Çok uzun bir süre bu çorba yenirse, beslenme bozukluğuna yol açar. Bu yüzden diyette belirtildiği gibi diğer yiyeceklerle beraber yenmesi gerekir.

7. günün sonunda; aldatmaca yapmadıysanız 4.5 ila 8 kg arası vermiş olacaksınız. Et verilen günde muhakkak yenilmeli, yüksek proteine gerek var.

GAZLI İÇECEKLER (MADEN SODASI DAHİL) YASAK. BOL SU için.

Yağsız süt, sadece önerilen günde içilecek. Çay ve Kahveye koymayın.

Yeşil YAPRAKLI SEBZELER, SALATA,LAHANA, BROKOLİ, ISPANAK ÇOK İYİ….
GREYFURT ÇOK  İYİ

Patates gününde (2.GÜN ) doğranmamış soğan, domates, tereyağı, biber, ve tuz ilave edebilirsin.
En kötü gün 2. gündür.

BUNDAN SONRA KİLO vermeye başladığınızda motivasyonunuz artacaktır.
Devam edin.

YAğ YAKICI ÇORBA TARİFİ

  • 6 Büyük soğan
  • 1-2 konserve domates
  • 1 orta boy lahana
  • 2 yeşil biber
  • 1 demet maydanoz

Sebzeleri küçük kestikten sonra, örtene kadar su koyun. Tuz, biber veya et su tablet koyabilirsiniz. On dakika hızlı ateþte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuþayýncaya kadar piþirin.

DİYET PLANI

1. GÜN : ÇORBA VE MEYVE GÜNÜ
Muz hariç, her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. ( Kavun ve Karpuz diğer meyvelerden daha kalorilidir. )
İçecek olarak tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

2. GÜN : ÇORBA VE SEBZE GÜNÜ
Her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. ( Özelikle yapraklı sebzeler : çiğ, haþlanmış veya konserve… )
Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun.Akşam yemeðinde ödül olarak bir haşlanmış veya fırında kızartılmış patates (tereyağlı haşlanmış). Hiç meyve yemeyin. İçecek olarak tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

3. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ
İstediğiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. İçecek olarak tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.
Eðer tam olarak uygularsanýz : 2.5-3 kg vermiş olmalısınız.

4. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ ( Muz ve yağsız süt dahil )
Muz ve yağsız süt bugün serbest. Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz. Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak. Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün, vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve kalsiyum ihtiyacı olacak. İstediğiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. ( EN ÇOK 3 MUZ )

5. GÜN : ET, DOMATES VE ÇORBA GÜNÜ
Bugün kırmızı et (SIĞIR eti ) ve domates yiyebilirsiniz. (300-600 gr et : 4 biftek ) Ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Bugün vücudunuzu ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su için. Bugün çorbayı sadece bir kere için. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

6. GÜN : ET, YEşiL YAPRAKLI SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ
istediğiniz kadar et(2-3 parça) ve sebze (istediğin kadar) yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kez içilecek. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

7. GÜN : KEPEKLİ PiRiNÇ, MEYVE SUYU, SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ
Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Pirinç çorbaya konulabilir veya sebzeye karıştırılabilir. içecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

Bir Yorum

  1. bu diyet kışın için peki yaz için lahana yerine ne koymalıyız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu