Boyunluk Modelleri

7 Farkı Boyunluk Modelinin Yapılışını Öğrenin

Sadece kış aylarında değil her mevsimde kullanılan örgü boyunluk modellerinin en gözde örneklerinden seçtiğimiz 7 Farkı Boyunluk Modelinin yapılışını resimli anlatımı ile adım adım öğretiyoruz.

İlgili Makaleler

Krokodil Boyunluk Yapılışı

Son senelerde örgü boyunluk çok moda oldu. İnternette gördüm bu boyunluğu ve daha önce yaptığım örnek olduğundan ve son derece şık yapmış yapan arkadaş ellerine sağlık bu el işini. Krokodil örneği yada son zamanlarda balık kılçığı modeli olarak geçen tığ ile yapılan el işinden yapılmış, yapılışı çok kolay ve hemen her örgüye yakışan değişik ve kolay bir el işi modeli.

Krokodil boyunluğu Sibel Kavaklıoğlu Derya Baykal’ın programında yaptı. Tığ işi olarak atkı yada bere ile takım yaparak kullanılabilecek bu el işi örneğini her yaştaki bayan için yapılabilir. Soğuk günlerde göğüs kısmını çok iyi koruyacak ceket içi için çok ideal bir el işi modeli .Resimli anlatım ile kolayca yapabileceğiniz bir boyunluk modeli.

Çiçekli Boyunluk Atkı Yapılışı

Kışın ve yazın istediğiniz boyda ve renkte yapabileceğiniz bu harika boyunluğu uzun yaparak atkı haline de getirebilirsiniz. Tığ ile alt kısmını yapacağınız boyunluğun üzerini sonra istediğiniz renk ve boydaki çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Aradığınız her tür çiçek yapılışını sitemiz de bulabilirsiniz.

Balık Pulu Örgü Boyunluk Eldiven Yapılışı

Göz alıcı bir takım olmuş. Gerçekten krokodil örneğinin en güzel olduğu bir takım olmuş bu eldiven boyunluk takımı. Kış aylarında bayanlar hem korunmak için hemde şıklığını tamamlasın diye kullandıkları eldiven ve boyunluk modelini bir takım haline getirilmiş bir el işi modeli. Geçen sene derya baykal ın programı deryanın dünyasında yaptığı her örgü ile gündemde olan nurgün tezcan nın gösterdiği bu el işi modelinin adı krokodil modeli. Yapılışını anlatan resimleri de sizler le paylaşırken tığı kalın ilmekleri uzun çekmeniz gerekmekte bunu belirtmek istedik.

Hem Bere Hem Boyunluk Yapılışı

Kış geldi artık. atkılar bereler ortaya çıkmaya başladı. Hem atkı olarak hemde bere olarak bayanların kullanabileceği oldukça kullanışlı ve şık bu bayan bere modelini sizler le paylaşıyoruz. Yapılışı misinalı şiş ile olan bu kullanışlı örgüyü istediğiniz renklerde ve istediğiniz boyda yapabilirsiniz. Açıklamalı örgüler içinde ister büyükler isterseniz küçükler için yapabileceğiniz değişik ve kolay bir örgü modeli. Sade lastik yada Selanik örgü ile yapılmış hem kolay hemde çok şık bir el işi modeli.

Boyunluk Şapka

Ne kadar değişik bir boyunluk modeli. Gördüklerimin içinde en değişiği.Bir o kadar da kullanışlı.Pirinç ve balıksırtı modelleri kullanılarak yapılmış bu kullanışlı boyunluk modelini,sizler istediğiniz renklerde ve istediğiniz modelden yapabilirsiniz.

Halka Boyunluk Yapılışı

Örgü boyunluklar çok kullanışlı oluyor. Kıyafetinizi tamamlarken hem üşümenizi engelliyor hemde atkı ile uğraşma derdini ortadan kaldırıyor boyunluk. Tığ ile halka örneği ile yapılan çok basit bu halka boyunluğun yapılışını resimli anlatımı ile adım adım anlatan resimler ile hiç zorlanmadan kolayca yapacaksınız bu kolay boyunluğu. Uzunluğunu öreceğiniz kişinin boyun genişliğine göre az yada çok örerek yapabilirsiniz.

Bebek Yaka Boyunluk Yapılışı

Kış yaz ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz bu yaka modelini. Artık çok moda oldu boyunluklar.  Yaz kış farketmeden kıyafeti tamamlayıcı olarak kullanılmaya başlanan bu değişik boyunluk modelini yapmak isteyenler şemalı açıklama ile hiç zorlanmadan yapabilirler. İstediğiniz renklerde yaparak kıyafetlerinizle uygun bir boyunluğa sahip olabilirsiniz.

Güllü Boyunluk Yapılışı

Derya baykal ın sibel yüksel ile 21 ocakta ördüğü güllü boyunluk yapılışını sizlerle de paylaşmak istedim.İki şiş ile kolayca örerken bu değişik ve şık boyunluk şişten çıkınca çift kat olacak. O değişik örgünün yapılışına gelince: Önce bir sıra bir ters bir düz örüyoruz. sonraki sıra bir düz örüp ipi arkaya alıp örmeden tekrar öne atıyoruz ipi. Yine düzü örüyoruz. örgümüz böyle devan ediyor. Şişten çıkınca iki yandan çekerseniz çift kat oluyor. Bu örgü ile çantada yapabilirsiniz. Genişlik 12 cm bu boyunlukta. Sibel yüksel 12 ilmekle kalın ip ve 5 no şiş ile örmüştü. İp seçiminize göre şiş seçiminizi siz yaparsınız. Boyunluk örgüsü bitince üstüne istediğimiz renklerde ve boylarda gül dikiyoruz. Boyunluğumuz hazır. güllü boyunluk yapımı

Düğmeli Boyunluk Modelleri

Bu kullanışlı düğmeli boyunluk modelini pek çok değişik şekilde kullanabilirsiniz. Kışın yaklaşması ile kışlık örgüler çok gündemde oldu. Şimdi örerseniz kışa rahatça kullanırsınız bu boyunluğu. İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz bu düğmeli boyunluğu.

Top Boyunluk Yapılışı

Çok güzel inanılmaz şık bir top boyunluk modeli bu. Renklerine modeline bayıldım. İster kışın soğuktan kullanmak için isterseniz de aksesuar olarak elbisenize uygun renklerde örüp rahatça kullanabilirsiniz. Şemalı yapılışını daha rahat örebilmeniz için paylaşıyorum. İsterseniz abajur süsü gibi değişik süs olarak da kullanabilirsiniz. Hatta Derya Baykal da buna benzer bir modelden yapmıştı. Bu güzel modelin yapılışını ben sizler le paylaşmak istedim tabi ki yaratıcılık sizin elinizde. Daha değişik örnekleri için tıklaya bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu