Zor Zamanların Kurtarıcı Muhteşem Börek Tarifi

Zor Zamanların Kurtarıcı Muhteşem Börek Tarifi
A+
A-

Tekli olarak hazırlanan mini böreklerin yapılışında yufka kullanılmıyor. Milföy hamuru kullanılarak hazırlanan bu ikramlık börek tarifinin yapılışı son derece kolay. Milföy ile yapılan gerçekten çıtır çıtır bir hamur işi tarifinin yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. İçine lor peyniri kullanılarak yada beyaz peynir kullanarak yapılan bu tarifin, ne kadar kolay yapıldığını görenler çok şaşırıyor. Milföy kullanarak yapılan bu tarifi kahvaltılık tarif olarak kahvaltı sofraları için, çay saatleri için yada özel günlerde hazırlanan sofralarda ikram etmek için yapabilirsiniz. Simit tadında olan bu tarifi hazırladıktan sonra, su ile açılan pekmeze bulayarak bu lezzeti katıyoruz tarife. Herkesin hazır sanacağı, tek porsiyonluk olarak yapılan, çıtır çıtır yenen bu muhteşem tarifin bütün püf noktaları ile yapılışını ve ayrıntılı malzeme listesini, lezzeti_ask youtube kanalının hazırladığı alıntı videoda izleyerek hemen deneyebilirsiniz.

Anında Sofrada Hamur İşi Tarifi Malzemeler

  • Pekmez 2 kaşık
  • Biraz su
  • Biraz susam
  • 1 kase lor peyniri
  • 1 paket milföy

Kısa Zamanda Sofraya Gelen Harika Hamur İşi Tarifi 2

Milföy yumuşadıktan sonra iki parçaya kesilir. Bu kesilen hamurun birinin içine dört parça eklenen iç malzemenin üzerine diğer hamur kapatılır.

Kısa Zamanda Sofraya Gelen Harika Hamur İşi Tarifi 3

Dört parçaya bölünen hamurun etrafı iyice kapatıldıktan sonra önce pekmeze sonra susama bulayarak fırın tepsisine diziyoruz.

Kısa Zamanda Sofraya Gelen Harika Hamur İşi Tarifi 4

Bütün hamurlar bu şekilde hazırlandıktan sonra, pişmesi için fırına veriyoruz. Dakikalar içinde pişen bu eşsiz lezzeti deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: lezzeti_ask

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.