Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Alttan Başlanan Tek Parça Örülen Bebek Yelek Modeli

Değişik yapılış tekniği ile etek ucundan yani alt kısmından başlanılan bebek yeleğini, tek parça olarak ölüp çıkıyoruz. Böylece dikişsiz olarak hazırlanan ve kolay örülen örgü modeli ortaya çıkıyor. Alttan başlamalı dikişsiz bebek yelek modeli her renkte yapabileceğiniz, kolay bebek örgülerinden bir tanesi. Çok ip yemediği için ve kısacık zamanında hazırlandığı için, dikkatleri çeken ve beğenileri toplayan yeleğimizi yaparken, alt kısmına ve uç kısmına da yıldız örgü tekniği olarak bilinen, değişik örgü tekniğinde uygulayabilirsiniz.
İsterseniz yeleğin tamamını bu örnekle de yapabilirsiniz. Yelek üzerindeki desenleri ve örnekleri dilediğiniz şekillerde ve sevdiğiniz modellerden tercih edebilirsiniz. Örülen arka kısmı tamamlandıktan sonra, son olarak ön kısmına isterseniz düğme dikebilirsiniz. İsterseniz tığ ile zincir çekilmiş olarak hazırlanan şeridi, bağlayarak önü kapatabilirsiniz. Daha çok kız bebekler için bu desenin çok yakıştığını belirtmek isterim.
Tek parça olarak örülen, arka bittikten sonra ön omuz kısımları örülerek tamamlanan en son hepsinin birleştirerek, son şekli verilen bebek örgüsü, görüp görebileceğiniz en kolay ve en gösterişli örgü modellerinden bir tanesi diye düşünüyorum. Bilinenin dışında sıra dışı tekniği ile dikkatleri çeken bebek yeleği benim severek yapacağım örgüler arasına girdi bile. Hem çocuğunuza giydirmek için, hem de çocuk görmelerine götürmek, için bu güzel ve gösterişli örneğini uygulayabilirsiniz. İsterseniz satıp para kazanabileceğiniz, sipariş alabileceğiniz, bebek yeleğini yapacaklara kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: Çocuklara Bebeklere Son Moda Crop Hırka Modeli

Alttan Başlanan Tek Parça Örülen Bebek Yelek Modeli 2

Alttan Başlanan Yelek Örneği Malzemeler

  • Himalaya baby ip
  • 4 numara şiş
  • Makas

Tek Parça Örülen Bebek Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Sibelin örgü evi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu