Anne Bebek Ve İşi Arasındaki Denge

Anne Bebek Ve İşi Arasındaki Denge
A+
A-

Annenin Bebeği ve İşi Arasındaki Denge

Küçük çocukları bulunan bayanlar iş hayatlarını ve ev hayatları arasında kalıp büyük bir sorun ile karşılaşırlar. Bu durum küçük çocukları bulunan ve çalışan bayanların çelişkide kalmalarına neden olur. Ama hiçbir durum ev, aile ve iş hayatı için öncelikli bir hususun doğmasına olanak sağlamamaktadır. Ancak genç yaşta anne olan ve iş yaşantısı bulunan bayanlar biraz güçlük yaşamaktadırlar.

Küçük çocuğu bulunan bayanlar iş yaşantısına giriş yaptıkları zamanlarda çocuğuyla işi arasında kendilerini bir tercih yapma zorunlulukları olduklarını hissetmektedirler. Aslına bakılırsa küçük bebekleri bulunan genç bayanların böyle saçma bir seçim yapmaları gerekmemektedir. Küçük bebekleri bulunan çalışan annelerin iş hayatları ve bebekleri arasındaki dengeyi sağlamaları için dikkat etmeleri gereken bir kaç unsur bulunmaktadır.

Bu gibi durumlarda küçük çocukları bulunan çalışan genç annelerin bu dengeyi kurarken dikkat edecekleri unsurlar daha çok kişiye özel farklılık göstermektedir. Bu gibi durumdaki en iyi örnek ise bebekleri veya ailesel bir durum olduğunda iş veya dışında bulunan hiçbir şeyin önemi bulunmamalıdır. Ancak bu durum da abartılmamalı yani 24 saat olan bir şey değildir. Önem verilmesi gereken unsurların dışında küçük bebekleri bulunan çalışan genç annelerin iş hayatlarının gerekliliklerini yapabilir ve ailesine vakit ayırabilirler. Hatta bebeklerine bile bakabilirler.

Sonuçta belli bir zaman sonra çocuklar zaten okulda bulunacaklardır. Bunun için çalışan genç bayanların akılları çocuklarında kalmayacak ve işlerinin başında olabilecekler. Artık her şey çalışan annelerin çocuklarıyla ne kadar uzun zaman geçirdikleri değil, artık önemli olan çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeleridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.