Cilt Beyazlatıcı Maske

Cildinizdeki bütün sorunları geçirecek maske. Faydasını göreceksiniz. Yumurta cildi soyacağından yaptıktan sonra güneşe çıkmamalısınız.
 Cilt beyazlaştıran, güneş lekelerinden arından, siyah noktaları yok eden, cilt sarkmalarını toparlayan ve aynı zamanda da gözaltı morluklarına çok faydalı olan bir maskedir.

MALZEMELER:
*1 çay kaşığı kurutulmuş yumurta kabuğu tozu,
*1-2 damla limon suyu,
*1 yumurta akı,
*Yarım çay kaşığı bal,
*1 çay kaşığı melisa yağı,

YAPILIŞI : Yumurtanın kabuğunu iyice ezip toz haline getirin. cam bir kabın içine koyup İçine diğer malzemeleri de ilave edip tahta veya gümüş kaşıkla karıştırın. Önce cildinizi peeling yaparak ölü hücrelerden arındırın. Sonra bu maskeyi yüzünüze masaj yaparak yedirin. 7-8 dakika bekletip yıkayın.
Bu maskeyi haftada 2-3 sefer uygulayın. Kalan maskeyi buzdolabında saklayın.içindeki limon suyu sayesinde sivilceler kurur. Yumurta kabuğunun içinde 80 taneden fazla faydalı madde vardır. Bal cildi besler. Yumurta akı cildin gerginleşmesini sağlar.
Güzellik uzmanı şems aslan, cildi ve metabolizmayı güçlendiren, kanı temizleyen, Osmanlı padişahlarının hap niyetine tedavi amaçlı yedikleri, susamlı kurabiye nin tarifini verdi. Şems aslanın deyimi ile ‘’ 5 li mucize ‘’kurabiyenin yapılışı ;

MALZEMELER:
*200 gr. Çekilmiş ceviz,
*200 gr. Çekirdeksiz kuru üzüm,
*200 gr. Kuru kayısı,
*200 gr. Bal,
*1 limonun suyu ve kabuğu,

YAPILIŞI: Cevizi, kuru kayısıyı, ve kuru üzümü rondodan çekin. Balın içine karıştırın. (karıştırma sırasında tahta kaşık ve ya gümüş kaşık kullanın) bu karışımdan 1 er kaşık alıp ,tamamen susam bulayın. Ve bu şekilde hazırlanmış bu kurabiyeden sabah ve akşamları 1 er tane yiyin. Daha fazla yerseniz alerji yapma olasılığı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu