Kışlık Tarifler

Çok Farklı Hazırlanan Donmadan Pişirmeden Meyve Saklama Tekniği

Meyveleri çiğ olarak tüketmek en iyisidir, ancak bazen meyveleri saklamak gerekebilir. Meyveleri çürümeden saklamak için bazı teknikler şunlardır:

1. Buzdolabında saklama: Bazı meyveler buzdolabında saklanabilir. Örneğin, çilek, frenk üzümü, kiraz ve vişne buzdolabında saklanabilir. Bu meyveleri, üzerlerine dokunmadan, kağıt havlu veya pamuklu bir bez ile nemlerini çekerek saklayın.

2. Oda sıcaklığında saklama: Bazı meyveler oda sıcaklığında saklanabilir. Örneğin, avokado, muz, mango gibi meyveleri oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Bu meyvelerin saplarını veya saplarından kopartılmış olanlarını ters çevirip düz bir yüzeye yerleştirin.

3. Kuru bir yerde saklama: Bazı meyveler kuru bir yerde saklanabilir, örneğin elma, armut gibi meyveler kuru bir yerde saklanabilir. Bu meyveleri, naylon poşet veya kapaklı bir kutu içerisine koyun.

Not: Her meyvenin saklama koşulları farklıdır, bu nedenle meyveleri saklama önerilerini meyve türlerine göre inceleyin ve uygun şekilde saklayın.

Kışlık tarifleri en lezzetli ve en kolayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız taze meyveyi saklama yönteminde, donma derdi ya da pişirme derdi olmadan meyveyi nasıl saklayacağınızı, sizlerde öğrenebilirsiniz. Bu tekniği kullanarak aklınıza gelen birçok meyveye kışa saklayabilirsiniz. Böğürtlenden eriğe kadar her meyveyi bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu kolay ve sonucu asla yanıltmayan kışlık tarifi deneyecek herkese şimdiden kolay gelsin

Donmadan Pişirmeden Her Çeşit Meyveyi Saklama Yöntemi 2

Kışa Meyveleri Saklama Tekniği Malzemeler

  • Dilediğiniz taze meyve
  • Her 1 kg meyve için
  • Toz şeker 1 kg
  • Cam kavanozlar
  • Yeni kavanoz kapağı

Çok Farklı Hazırlanan Meyve Saklama Tekniği Yapılışı

Kaynak Youtube: Melissa Mir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu