Sağlık

Depresyon nedir?

Depresyonda olan insan kendisini alkole ve sigaraya fazlaca kaptırır. Alkol içerek kendisini rahatlamış hisseder ve beyni uyuşunca kendi düşüncelerininde geçeceğini düşünür. Ayrıca bu durumda olan kişi dışarıya çıkmak istemez, arkadaşları ile görüşmek istemez. Kendisini kendi dünyasına hapseder ve kimsenin yanında olması ona hiçbir fayda sağlamaz. Onun düşüncelerini kimsenin anlamadığını düşünür, sadece kendi bildiklerinin doğru olduğuna inanır. Bu insanlar için artık herşey siyahtır bir daha hiçbir zaman aydınlık günlerin gelmeyeceğini düşünür. Kötü rüyalar görür yada kabuslarla uyanır.

Bu sendromu yaşayan insanlar ailesinden yada sevdiklerinden birini de kaybetmenin acısı ile de bir dönem kötü günler yaşayabilir ve gözyaşlarına engel olamayabilir. Mutlaka bir doktora tedavi olunması gerekir ve durumdan en kısa sürede hastanın kurtarılması gerekir.

Bu durumdaki insanlara yardım edilmesi gerekir yoksa daha kötü sonuçlar olabilir ve kişi hayattaki hiçbir şeyden haz almadığı için intihar gibi yöntemlere de başvurabilir. Zaten intihar eden bir çok insanın bu sendrom yüzünden ve çevresinden yeterli desteği alamadığı için hayatlarına son vermenin daha iyi olacağını düşünmektedir. Çevrenizde bu durumla karşılaşan yakınlarınız varsa onların yanında olmalısınız ve doktor tedavisinin yanı sıra sürekli onunla vakit geçirebilir kişinin mutlu olması için kalabalık ortamlara sinemalara gidilebilir beraberce yeni hobiler oluşturabilirsiniz.

İsteyince içinden çıkılamayan hiçbir şey yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu