Evde Doğal Tonik Yapılışları

Evde Doğal Tonik Yapılışları
A+
A-

Kozmetik malzemeleri gerçekten çok pahalı. Ama herşeyin en güzeli doğal olanı.Bu sebepten artık herkes aktarlardan çıkmıyor.Cilde ne kadar kimyasalı az kullanırsan yaslanma,kırışma o kadar azalır.Evinizin rahatlığında yapabileceğiniz,doğal tonik tarifleri.Yüz bakımında en önemlisi olan tonik cildi sıkılaştırıyor ve dış etkenlerden koruyarak taze ve genç cilt sağlıyor.

Doğal tonik
gül suyu ve melissa yağı
evde bulunan boş bir fışkırtmalı şişenin içine yapabilirsiniz..gül suyunu şişeye koyun ve 1 çay kaşığı kadar melissa yağını gül suyuna karıştırın şişenin ağzını kapayıp çalkalayın tamamen karıştıktan sonra yüzünüzü cildinize özel temizleyiciyle yıkadıktan sonta krem sürmeden gözlerinizi kapatarak yüzünüze fışkırtın ve kurumaya bırakın

Yağlı Ciltler İçin Tonik
1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.

Elma Sirkeli Tonik
İki yemek kaşığı elma sirkesi ile iki yemek kaşığı suyu karıştırın. Pamuk yardımıyla cildinizi bu solüsyonla temizleyin. Göz çevrenize getirmemeye özen gösterin. Su ile durulayın.
Bu solüsyon, cildinizi kir ve yağdan arındırırken gözeneklerinizin açılmasını sağlar.

Limon Toniği
1 çay bardağı votka ile 1 limon suyunu karıştırın, şişeye doldurun. Sabahları ve gece yatmadan önce pamukla yüzünüzü temizlemek için kullanın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.