Kışlık Tarifler

Faydası Saymakla Bitmeyen Şifa Deposu Erik Tarifi

Yeşil erik kompostosunun faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

1. Bağışıklık sistemini güçlendirir: Yeşil erik kompostosu, vücudu serbest radikallere karşı koruyan antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruyabilir.

2. Sindirime yardımcı olur: Yeşil erik kompostosu, bağırsaklarda bulunan yararlı bakterilerin sayısını artırarak sindirime yardımcı olabilir. Ayrıca lif içeriği de sindirimi kolaylaştırır.

3. Anti-inflamatuar etkisi vardır: Yeşil erik kompostosu, içerdiği antioksidanlar sayesinde vücuttaki inflamasyonu azaltabilir. Bu da eklem ağrısı gibi iltihaplı durumları hafifletir.

4. Cildi güzelleştirir: Yeşil erik kompostosu, içerdiği vitaminler ve antioksidanlar nedeniyle cildi güzelleştirir. Egzama gibi cilt irritasyonlarını giderir ve cildin genel sağlığını korur.

5. Yüksek kan basıncını düşürür: Yeşil erik kompostosu, kalp sağlığını destekleyen potasyum ve magnezyum gibi mineraller içerir. Bu mineraller, yüksek tansiyonu düşürerek kalp sağlığını korur.

6. Kemikleri güçlendirir: Yeşil erik kompostosu, kemik sağlığını destekleyen kalsiyum ve fosfor gibi mineraller içerir. Bu mineraller, kemikleri güçlendirerek osteoporoz gibi kemik hastalıklarına karşı korur.

Yaz mevsiminde meyvelerin sebzelerin taze olduğu ve bol olduğu günlerden geçiyoruz. Bu günlerde kış için hazırlıklar bütün hızıyla yapılmaya devam ediyor. Sizler de kışın yeşil eriği taze taze tüketebilin diye, nasıl saklamanız gerektiğini, Bu videoda izleyerek öğreneceksiniz. Tazeliğini ve lezzetini hiç kaybetmeden Şişe içinde komposto şeklinde yeşil eriği saklayabilirsiniz. yapılışında Sadece su ve şeker kullanılan, şişe atma derdi olmadan ve bozulma derdi olmadan yıllarca saklayabileceğiniz, erik kompostosunu Ben çok sevdim. İsterseniz kışın hoşafını yapın isterseniz, çıkarıp öyle sade tüketim Karar sizin. Yemeklerde kullanabileceğiniz, karışık meyve suyu yapılışında malzemelerin içine ekleyebileceğiniz, kışın değişik şekillerde tüketebileceğiniz bu sağlıklı tarifi kış için yapıp saklayabilirsiniz. Erik ölçüsünü ben vermiyorum şişenizin boyuna göre sizler ayarlayabilirsiniz. Biraz tatlı seviyorsanız şeker oranını yarım kaşık ya da bir kaşık kadar arttırabilirsiniz. İsterseniz yarım kiloluk cam şişede isterseniz 1 kiloluk cam şişelerde yapıp kaldırabilirsiniz. Bu kışlık tarifin ayrıntılı yapılışı, youtube kanalından alıntı video ile sizlerle.

Aranan Erik Kompostosu Tarifi 2

Şifa Deposu Erik Tarifi Malzemeler

  • Yeterince erik
  • 3 kaşık toz şeker
  • Yeteri kadar su

Faydası Saymakla Bitmeyen Erik Tarifi Yapılışı

Kaynak: EBRULİ MUTFAĞIM11 LEZZETLİ YEMEK TARİFLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu