Gelin Damat Lifi Yapılışı

Gelin Damat Lifi Yapılışı
A+
A-

Lif Modelleri: Sanırım geçen sene idi bu lif modellerini ilk  görmem ve yapılışını merak etmem. Sonra oturdum bir akşam nasıl yapıldığını nihayet çözdüm. Ben bu kadar merak edildiğini tahmin etmemiştim. O  kadar çok sordunuz ki yapılışını, ben de sizler için dün akşam yine aldım tığımı elime. Fakat elimde olmadığından bende normal yün ile yaptım. Bu değişik gelin damat lifinin kafa karıştıran tarafı arkanın düz olması yani arkada püskül olmaması. Ben resimler ile adım adım yapılışını sizler için yaptım. Resimde görüldüğü gibi normal örgümüzü yaptığınız gibi örüp yıldıza başlamadan önce istediğiniz boyda ilmeği uzatıp zincir ile kapatıyoruz. Çok zor görülse de hiç de zor değil fakat çok fazla el oyalıyor. Ama sonuca baktığınız zaman bu emeğe gerçekten değen bir el örgüsü . Örgümüzün yapılışına gelince:

Sonra U şeklinde yapıp ilmeği normal yıldızın ortasına batıp zincir ile sıkıştırıyoruz. Yalnız işin püf noktası u şekli yaptığımız ipin tan ortasından batıyoruz. Sonra normal bir yarım yıldız yapıyoruz aynı işlemi püskül için yine yapıyoruz. Bu sıra bitip diğer sıraya gelince bu sefer püskülü tersten yapıyoruz. Resimde göreceksiniz arka tarafa yapıp yine ortadan batıyoruz. İlk yapışta çok karışık görünüyor ama yapınca çok kolay olduğunu sizlerde göreceksiniz. Takıldığınız yerler olursa yardımcı olmaya çalışırım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorumlar

 1. Ebru dedi ki:

  Ya biraz daha acik anlatabilir misiniz acaba

 2. Hamide dedi ki:

  Lifler çok güzel ama yazılışını ayrıntılı anlatırmısınız lif ipi yeşil oldugundan tam anlaşılmıyor lütfen ? yardımcı olurmusunuz

 3. lif modelleri dedi ki:

  çok guzeller elinize sağlık

 4. BURCU dedi ki:

  YAA BN BİR TÜRLÜ ANLAMADIM COK YAPMAK ISTIYORUM BU LIFLERDEN DENIORUM DENIYORUM OLMUO