Açıklamalı Bebek Örnekleri

Gökkuşağı Çocuk Panço Modeli

İster mevsimlik giydirin çocuğunuza, isterseniz kış için. Giydirmesi kolay ve hem kullanışlı hemde şık olan gökkuşağı çocuk panço modelinin ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz.

Sade ama üzerindeki renkli düğmeler ile gökkuşağını anımsatan bir el işi modeli. Bu panço üzerindeki örnek yazlık örgülere daha çok yakışan, delikli olarak bilinen modelden. Daha çok yazlık çocuk yelek yada büyükler için yapılan örgülere çok yakışan bir örnek. Sizler gökkuşağı çocuk panço modelini kışlık olarak yapmayı düşünüyorsanız, daha değişik bir modelde yapabilir, hatta içine polar dikerek çocuğunuzu soğuktan tamamen koruyabilirsiniz. Örmeyi bilmiyor yada zamanız yoksa, bu çocuk örgüsünü ve daha birçok el işi modelini bizlerle paylaşan Filiz Çelen hanımdan siparişte edebilirsiniz.  Büyükler için bile yapabileceğiniz bu çocuk panço modelinin yapılışına kısaca bakacak olursak:

Gökkuşağı Çocuk Panço Modeli Yapılışı:

5 yaş çocuk için, 3.5 no şişe 130 ilmek başlayıp, 8 sıra haroşa örüyoruz.
Bir ilmek dola iki kes, bir ör iki kes, bir dola bir ör şeklinde örnek yapılıyor. Örgü ile devam eden yan patlar ise 10 tane haroşa oluyor. İstenilen boya gelene kadar yani ortalama 4 yumak ip örülüp, sonra yine 8 sıra haroşa örülerek örgü kesilmekte. Kolay Gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu