Yelek Modelleri

Verev İki Parça Yelek Modeli Yapımı

 O kadar değişik şekillerde örgüler var ki insan şaşırmadan edemiyor. Tıpkı bu yelek gibi. Çok güzel bir verev yelek modeli. Bu yeleği yapmak istemeyen olmayacaktır. Her tarza uygun ve her yaş için yapılabilecek bu yeleği bence 3,5 şişe angora yüne 70 ilmek atarsanız 38 yada 40 beden için uygun olacaktır. Alıntı resimler le  sizlerle paylaştığım bu verev iki parça yeleği resimleri yelek yapılışı hakkında kendi fikrimle sizlerle paylaşıyorum.

Verev İki Parça Yelek Yapılışı İçin:

3,5 – 4 no 40 ilmek atılır kenarlardan 1 artır 1 eksilt yapılarak ( artırmalar ve eksiltme Bir ucundan iki ör diğer ucundan bir ör bir iP dola artır ) ayrı ayrı aynı eşitlikte 2 uzun parça örülür. Sonra şişle ilmek alınarak kollar yapılır
yada kol altında da arttırma yapılır, sırt ve kol altı dikilerek yelek tamamlanır..

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. Yeleğin arkası nasıl düzleniyor verevliliği nasıl gideriliyor anlatımlı videosu varsa görebilirmiyim

 2. Yeleği yaptım. Ama daha önce de belirtmiş olduğum gibi arka düz olması gerekir.

 3. Merhaba, bu ikinci mesajım.
  Sanırsam yeleğin arkası düz, sadece önleri sivri iniyor.
  Doğru mu ???
  Teşekkürler

 4. Modeli anlayanadim aciklama yaparmisinz

 5. Merhaba,
  Ben bir parçasını bitirmek üzereyim.
  Yeleğin arka kısmı sanki düz bitiyor. Resim de öyle gözüküyor sanki. Yeleğin arkadan görüntüsünü de resim olarak koyabilirmisiniz siteye lütfen.
  Teşekkürler
  Veda

 6. Ben de sistemi bir türlü anliyamadim,verev örüyorum ama dikilirken yan mi duracak,düz mü duracak yanlis verev mi yapiyorum bilmiyorum.Biraz daha aciklama lazim zahmet olmazsa..75ilmekle basladim,bir taraftan kesip,diger taraftan arttiriyorum birer ilmek..ama anliyamadim bir türlü..aciklama yapabilirseniz sevinecegim,simdiden tesekkürler

 7. Verev iki parçalı yelek çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Bu yelekten 40 beden olarak örmek istiyorum. Örgü konusunda acemi olduğum için bu yeleğin örülüşünü daha detaylı bir şekilde anlatmanızı rica ederim. Ben modeli facebook’da gördüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu