Güzellik

Güzellik Hatalarınıza Basit Çözümler

YAĞMURLU SAÇLAR

Hepimiz yağmurda ıslanmaktan nefret ederiz. Düzgün olan saçlarımız, yağmurun etkisi ile kabarıp, elektrikli ve kirli bir hal alır. Bunun için çözüm olarak yapabileceğiniz şey; elleriniz ile düzeltmeye çalışmak yerine hemen banyoya koşun, saçlarınızı kıvırarak ensenizde toplayın o şekilde kurutup bir kaç dakika bekledikten sonra açın ve hafif bir şekillendirici ürünle şekil verin. Eğer yanınızda bunları uygulayabileceğiniz bir eşya yoksa saçınızı tepeden düzgün bir şekilde toplayın, balerin topuzu yapın şık bir görüntüye sahip olacaksınız.

FAZLA BAKIMDAN YAĞLI GÖZÜKEN SAÇLAR

Saçımızı canlandırsın veya parlatsın diye sürdüğümüz ürünleri abartırsak, yağlı görüntüden başka bir şey elde edemeyiz. Ama bu hatayı yaptıysanız size düzeltmenin basit yolunu söyleyebiliriz. Bebek pudrasını elinize az miktarda elinize dökün, ellerinizi birbirine sürttün ve saç köklerinize masaj yapın.

DÜZLEŞTİRİCİ İLE YANAN SAÇLAR

Düzleştiricilerin uygulaması kolay olsa da saçlarımızı fazlasıyla yıpratıyorlar. Eğer saçlarınız yandıysa veya yıprandıysa, saça güç veren ve besleyen yağlardan alın. Saçlarınızın uçlarına az miktarda sürün böylelikle daha canlı bir görüntüye kavuşacaksınız. Yanık kokusu için de işe yarayacaktır. Bir daha saçlarınızı düzleştirmeden derecesini en yüksekte tutmayın ve ısıdan koruyan bir bakım ürünü sürüp öyle uygulayın.

DAĞILMIŞ MASKARA

Makyajınızı yaparken gözünüzün üst tarafına maskara bulaştırmak oldukça yaygın bir hata ancak onu hemen silmeye kalkıp daha beter hale getirmek, daha büyük bir hata olacaktır. Bir dakika durun ve kurumasını bekleyin böylelikle daha kötü bulaşmayacaktır. Kulak pamuğunu, az miktarda makyaj temizleyicisine batırın ve maskaranın bulaştığı noktayı silin. O bölgeyi tamamen temizleyecektir.

DİŞLERE BULAŞAN RUJ

Dişlerinize bulaşan rujlar fazlası ile sinir bozucu bir durum ancak bir daha olmasını istemiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Krem şeklindeki rujların bulaşması daha kolaydır bu yüzden rujunu sürdükten sonra dudaklarınızı peçeteye bastırarak fazlasını alın ardından parmağınızı dudaklarınızın ortasına getirerek kapatın ve açmadan parmağını çekin böylelikle dudaklarınızın iç tarafına bulaşmış ve dişe kolayca ulaşabilecek herhangi ruj kalıntısı kalmayacaktır.

BOZULAN OJE

Yeni oje sürdüğünüz veya manikür yaptırdığınız ama tam evden çıkarken bozuldu. Bu olay hepimizin başına gelen ve bizleri sinir eden bir durum ama düzeltmek aslında çok kolay. Ojenizin ikinci katı bozulduysa yani tamamen soyulmadıysa asetonu kulak pamuğu tarzında bir şeye dökerek hafif yüzeysel hareketlerde kalkmış yeri inceltin böylelikle uzaktan anlaşılmayacak. Eğer daha büyük bir zarar verdiyseniz, profesyoneller, dilinizi kullanmanızı öneriyor. Tükürük ve basınçla ojeyi yumuşatarak dağılmasını sağlayacaksınız. Yine de bu yöntemi alışkanlık haline getirmemenizi öneririz.

ABARTILI YANAKLAR

Eğer yüzünüzdeki pudra ve allık arasında belli bir renk farkı varsa allığınızı abartmışsınız. Bazen makyajı yaptığımız yerin ışığından dolayı sürdüğümüz allığı anlamayabiliriz. Eğer dışarıda kendinize baktığınızda abartılı göründüğünü fark ederseniz, allık fırçanızın üstündeki allığı temizleyin sonra pudra ve allığınız karışacak şekilde yuvarlak hareketlerle yayın.

FAZLA PUDRADAN MASKEYE DÖNMÜŞ YÜZ

Fazla sürülen pudra sizi daha yaşlı gösterir. Biraz nem sizi düzgün bir hale döndürecektir. Plastik sprey şeklindeki bir şişeye su koyun ve yüzünüze uzaktan sıkın eğer spreyiniz yoksa bir havluyu nemli olacak şekilde ıslatıp yüzünüze bastırmanız da yetecektir. Islak peçete kullanmayın, yüzünüzdeki bütün makyajın akmasına neden olur ve daha korkunç bir hale sokar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu