Güzellik Uykusu

Güzellik Uykusu
A+
A-

Güzellik Uykusu:
Yaşına gelmiş bir bayanın günde en 8-9 saat uykuya ihtiyacı vardır. Erkeklerde ise bu sayı 7-8 saat civarına kadar düşebilmektedir. Gece yarısından sonra uyunan uykular, güzellik için en ideal uykulardır. Amerikalılar buna güzellik uykusu adı verirler.
Pencerelerin açık bir şekilde uyunması, odada çiçek, hayvanların bulunmaması faydalı olacaktır. Çünkü yatılan oda da bunların bulunması bilakis fayda yerine zarar verir. Nedeni ise içeride bulunan temiz havayı bunlar soluyarak tekrar karbondioksitli havayı dışarıya salarlar ve bizde bundan nasipleniriz. O sebepledir ki bunları odamızdan uzak tutmak gerekir.

 

Giydiğimiz gece giysileri vücudumuzu yapışık ve sıkı olmalı ve en iyisinden bir yatak seçerek üzerinde uyumalıyız. Özellikle kuş tüyü ve buna benzer yumuşak tüy veya pamuk tarzı yastık ve yataklardan vücudumuzu yatağın içine gömerek şeklini bozdukları için uzak durmalıyız. Ne şekilde yatmak isterseniz yatabilirsiniz. Tüm yatış pozisyonları iyidir. Nasıl olsa vücudumuz en iyi şekilde vücudumuzu dinlendiren şekli bulur. Sırt üstü yatmamaya gayret ediniz. Sırt üstü yattığımız zaman küçük dilimiz gırtlağa doğru kayar ve nefes alışlarımız güçleştiğinden zorlanarak nefes alıp veririz. Buda horlamaya sebebiyet verir.
Çok uyumak fayda yerine zarar verir ve şişmanlamaya yardımcı olur. Az uyumak ise insana sinirli olmasına sebebiyet verir. Ayrıca vücudunuzda bulunan çizgileriniz derinleşir, tazeliğinizi kaybederek, yaşınızdan evvel yüzünüzde buruşmalar başlar. O yüzden uykunuzu iyi ayarlamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.