Hayata iyimser bakınız

Hayata iyimser bakınız
A+
A-

Daha iyi şeyler olmasını bekler, her şeyin iyi tarafını görürseniz, iyiyi yarattığınızı fark edeceksiniz. İyimserlik kudret getirir, kötümserlik ise zayıflık ve yenilgiyi. Büyük Ruh’un gücü sizde ve sizin vasıtanızla etrafınızda parlasın ve etrafınızda güzellik dolu, huzur dolu ahenk dolu bir dünya yaratsın.
Hayata bakış açınız iyimser ise bütün etrafınıza da yükseltir, davranışınızla onlara ümit ve inanç verirsiniz. Göreceksiniz ki benzer benzeri çeker, sizin iyimserliğiniz de adeta büyüyen bir çığ gibi iyimserlik yaratacaktır. Daima, ümit vardır ve olacaktır. Bu sadece parlamaya çalışan ufak bir kıvılcım olsa bile. Bu kıvılcım uygun ortamda sevgi ve bekleyişle kuşatıldığı zaman parlayıp bir alev olacaktır. Öylesine parlak alevler yaratacaktır ki etrafa, siz de büyük ruhun söndürülemeyen ve yok edilemeyen ateşi ile parlayacaksınız. Bu ateş bir kere parlatıldı mı artık hiçbir şey onun yayılmasını önleyemez.

 

İşte bu küçücük ümit kıvılcım ile başlayın ve onun yavaş yavaş büyümesine şahit olun. Hiçbir zaman hayat görüşünüze kötümserliğin hâkim olmasına izin vermeyin. Hayat harikuladedir. Siz de onun öyle kalmasına çalışın ve her gün size sunulan güzellikleri görün. Nadide bir bitkiye bakarmışçasına hayata özen gösterin ve hayatın güzelliklerini gösterin ve hayatın güzelliklerini görüp takdir edebilmenizden dolayı her an şükredin. Pek çokları hayatlarını gözlerini sımsıkı kapalı olarak geçirirler ve hayatın tüm güzelliklerini görmeyi reddederler. Şu anda ve burada bulunabilmelerinden ötürü ne kadar mutlu olduklarını göremezler. Hayatlarını, haklarını olduğu bibi doya doya yaşayamazlar, sadece varlıklarını güçlükle sürdürür, hayatlarını neşe içinde dans ederek geçirmek yerine, sürüne sürüne geçirmeyi tercih ederler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.