Kışlık Tarifler

Hep Taze Kışlık Süt Mısır Saklama Yöntemi

Mısırı kışa saklamak için bu yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

1. İlk olarak, taze ve olgun süt mısırını seçin. Kabukları sarı ve dolgun olan taneler daha iyi sonuçlar verecektir.

2. Süt mısırını saplarını kesmeden buzdolabının sebze bölmesinde saklayabilirsiniz. Taze kalmasını sağlamak için taneleşmeden önce saklamak daha iyidir.

3. Süt mısırını kabuklarını soyarak veya tanelerini sapından ayırarak parçalara bölüp dondurabilirsiniz. Dondurma işlemi, tazeliğini korumasına yardımcı olur. Dondurucuda uzun süre saklanabilir.

4. Dondurulmuş süt mısırını hava almayan, sızdırmaz bir saklama kabında veya buzluk poşetlerinde saklayarak dondurucuda saklayın. Böylece dondurma yanmasını önlemiş olursunuz.

5. Dondurulmuş süt mısırını kullanmadan önce, buzluktan çıkardıktan sonra oda sıcaklığında çözünmesine izin verin veya doğrudan pişirme işlemine geçebilirsiniz.

Taze taze mısırı şimdiden hazırlayıp, kış aylarında afiyet ile yiyebilirsiniz. Mısırı saklamanın en kolay ve en lezzetli hali olan, kışın rahat etmek için mısırı böyle hazırla tarifini yapabilirsiniz. Bu tarif sayesinde mısırın tadı asla değişmiyor. Temizlenen mısırları tuzlu sıcak suda biraz kaynatıp pişirdikten sonra, sıcak sıcak daha ocaktayken cam kavanozlara doldurup, kavanozları ters çevirerek soğumaya bırakılarak hazırlanıyor. Bu sayede hem lezzetli oluyor hemde pişen mısırlar yer kaplamıyor. Bu harika tarifin bütün püf noktaları ile ayrıntılı yapılışını, Alev Türken kanalından alıntı videoda izleyerek hemen sizlerde deneyebilirsiniz. Herkese afiyet olsun.

Kışın Rahat Etmek İçin Mısırı Böyle Hazırla 2

Kışlık Süt Mısır Tarifi İçin Malzemeler

  • 11 adet süt mısır
  • Su
  • Bol su
  • Cam kavanozlar

Hep Taze Kalan Kışlık Süt Tarifi Yapılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu