Kışlık Tarifler

Her Biri Hayat Kurtaran 15 Tane Dondurucu İçin Tarif

Buzlukta saklayabileceğiniz kışlık tariflerden bazıları şunlar olabilir:

1. Çorbalar: Mercimek çorbası, ezogelin çorbası gibi kış aylarının vazgeçilmez çorbalarını hazırlayabilir ve buzlukta saklayabilirsiniz. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuz zaman çıkarıp ısıtarak tüketebilirsiniz.

2. Mantı: Mantıyı hazırlayıp pişirmeden önce dondurabilirsiniz. Daha sonra direkt olarak kaynar suya atarak taze gibi pişirebilirsiniz.

3. Kuru Fasulye: Kış aylarının favori yemeklerinden biri olan kuru fasulye, hazırlayıp dondurucuda saklayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz zaman çözülmesini bekleyerek ısıtabilirsiniz.

4. Pizza hamuru: Pizza hamurunu hazırlayıp dondurucuda saklayabilirsiniz. Daha sonra çıkarıp istediğiniz şekilde pizza malzemeleriyle doldurarak fırına verebilirsiniz.

5. Kek ve kurabiye: Kış aylarında tatlı ihtiyacınızı gidermek için kek ve kurabiyeleri önceden hazırlayıp dondurabilirsiniz. İhtiyaç olduğunda çözüldükten sonra tüketebilirsiniz.

Bu tariflerden herhangi birini denemeden önce, yiyecekleri doğru şekilde saklamak için uygun buzluk kapları veya poşetler kullanmanızı öneririm. Ayrıca, buzlukta saklanma süresi için de talimatları dikkate almanız önemlidir.

Buzlukta hamur işi tarifleri buzluğunuzu kullanarak hazırlayabileceğiniz pratik ve lezzetli tariflerdir. İşte size bazı fikirler:

1. Dondurulmuş Poğaça: Hamuru önceden hazırlayıp şekillendirin ve buzlukta dondurun. İhtiyaç duyduğunuz zaman dondurucudan çıkarıp, direkt fırına vererek pişirebilirsiniz.

2. Dondurulmuş Kruvasan: Kruvasan hamuru hazırlayın ve şekillendirin. Daha sonra buzlukta dondurun. İşe ya da okula gitmeden önce bir gece önceden çıkarıp buzdolabına koyun, sabah taze kruvasanlarınızı fırında pişirip keyifle yiyebilirsiniz.

3. Dondurulmuş Pizza Hamuru: Pizza hamurunu yoğurup hazırlayın. İstenilen büyüklükte parçalara bölün ve buzlukta dondurun. İhtiyaç olduğunda dondurucudan çıkarıp, pizza sosu ve malzemelerle birlikte fırına verebilirsiniz.

4. Dondurulmuş Elmalı Turta: Elmalı turta harcını hazırlayın ve hamuru açarak tarta kabına yerleştirin. Dondurucuda turta kabını dondurun. İlerleyen bir tarihte turta kabını çıkarıp, fırına vererek pratik bir şekilde elmalı turta yapabilirsiniz.

Bu tariflerin hepsi, hamur işlerini önceden hazırlayıp dondurarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacak. Buzlukta saklanan hamurlar, tazeliklerini kaybetmeden kolayca pişirilebilir. Ancak pişirme sürelerini ve derecelerini tarife uygun olarak ayarlamayı unutmayın.

Kış mevsimi için sebze yada meyve saklamanın yanında yemek tarifi saklamanız için sizlerleyiz. Köfteden, böreğe kadar bir çok tarifi kış için nasıl saklayacağınız, bütün püf noktaları ile bu videoda bulabilirsiniz. 15 tane dondurucu için hayat kurtaran tarifin içinde dilediğiniz tarifi yada hepsini hazırlayıp, poşetlere koyarak hiç yer kaplamadan hazırlayabilirsiniz. Çalışan bayanlar, öğrenciler yada çat kapı gelen misafir için saklayabileceğiniz bu tarifler gerçekten hayat kurtaracak tarzdan. Bütün püf noktalarını, adım adım yapılışını youtube kanalı hazırladığı videoda paylaşmış. Videoyu izleyerek hemen sizlerde deneyebilirsiniz. Herkese afiyet olsun.

15 Tane Dondurucu İçin Hayat Kurtaran Tarif 2

Hayat Kurtaran Tarif Malzemeler

  • etten yufkaya kadar dilediğiniz her şey

15 Tane Dondurucu Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Refika’nın Mutfağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu