Her Örgüde Göz Kamaştıran Yelek Modeli

Her Örgüde Göz Kamaştıran Yelek Modeli
A+
A-

Her örgüye yakışan çıtı pıtı yelek örneklerinden bir tanesini ben çok beğendim ve görünce de hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Sizlerde kolayca yapabileceğiniz bu örneği dilediğiniz her çeşit örgü de kullanabilirsiniz. Büyükler için yapılan örgülerde, anne ya da gelin yelek modellerinde, bebekler için yapılan birçok örgüde ve hem kız bebek yeleklerinde hem de erkek bebek yelek örneklerinde kolayca kullanabileceğiniz çok ip yemeyen bir örgü tekniği. Örneği yapması gerçekten çok kolay. Kendinden kabartmalı durduğu için 3D olarak da bilinen örgü modellerine benziyor. Yapılışında iki şiş kullanılıyor. İsterseniz Alize iple yaparsanız şiş numarasını yarım numara büyük alırsanız daha gösterişli olduğunu göreceksiniz. Eğer bebe yünü iple kullanıyorsanız yine uygun şişi kullanabilirsiniz çok sıkı örmemeye dikkat ediniz. Hem gösterişli hem de beğeni toplayan bir örgü modeli.

Bebek örgüleri başta olmak üzere her çeşit örgünüzde bu modeli tercih edebilirsiniz. O kadar kapsamlı şiş örgü modeli ki, hem kız bebek için yapılan örgülerde hemde erkek bebekler için yapılan bebek yeleklerinde kullanabileceğiniz bir örnek. Delikli yani ajurlu bir model olduğundan yazlık örgüler için daha uygun gibi görünse de kışlık örgülerinizde bu güzel modeli kullanabilirsiniz. Ters yüzde kendini gösteren modelin araları tor örgü yani sadece düz örülerek yapılan örgü oluyor.

Her Örgüde Göz Kamaştıran Yelek Modeli 2

Her Örgüde Göz Kamaştıran Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü yelek modeli olarak çok işinize yarayacak bu kolay ve gösterişli örneği, sizler kolayca yapabilin diye yapılış videosu ile birlikte paylaşıyoruz. Videoda tüm inceliklerini izleyebileceğiniz bu güzel yeni örgü modelini yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

Kaynak Youtube: Örgü Kataloğu

Yorumlar

  1. Sabiha dedi ki:

    Videoyu göstermiyor