Bebek - Çocuk

Huysuz Çocuklar

Huysuz Çocuklar

Ortada hiçbir şey yokken huysuzluk yapan, uykudan ağlayarak uyanan, her zaman bağırıp çağıran çocuk, anne ve babası için gerçekten üzücü bir meseledir. Anne ve baba bu durumda üzülmekte, hatta çocuğun akli dengesinden bile şüphe edilmektedir. Akli dengesi bozuk olan çocuk düşünme kudreti olmadığı ve hareketlerinden kendisini mesul tutup kontrol edemediği için, daima huysuz ve can sıkıcıdır. Böylece çocuklar her şeyde geç kalır, yürümeleri, konuşmaları gecikir, kendi kendilerine yemek bile yiyemezler.
Her huysuz çocuk anormaldir diye bir kaide de olamaz. Olgunlaşmamış ve geri çocuklarda huysuzluk yapar. Bu tip çocukların devamlı olarak kontrol altında tutulması ve doktorun vereceği talimatlara göre hareket edilmesi gerekmektedir.
Huysuz çocukların geneli tamamen normal ve akıllı çocuklardır. Sadece yanlış hayat görüşleri edinmişlerdir. Her şeyi huysuzlukla ve zorbalıkla elde edebileceğine inanan çocuğun fikirlerini değiştirmek annesinin, babasının vazifesidir. Çünkü bu durum düzeltilmezse, çocuk arkadaşları arasında ve okulda dert olur. Sınavlarına tam olarak yapamazlar, iş hayatında ve okul hayatında muvaffak olamazlar.
Çocuğu idare etmek, onu doğru yola getirmek anne ve babanın elinde olup, tamamen ebeveynlerin görevidir. Çok çocuklu aileler, davranışları diğer çocuklarına benzemeyen bu çocuklarla fazla uğraşmayı göze almaz ve çocuklarına aptal damgasını vuruverirler. Bu hareketlerinde tamamen haksızdırlar. Davranışları ile çocuğu zorla aptal olmaya sevk ederler ki, sonunda çocuk aptal olup çıkıverir. Anne ve baba çocuğa anlayış gösterselerdi eğer, çocuk hiç şüphesiz düzelecek ve topluma yararlı bir insan bir birey olarak yetişecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu