Kapşonlu Kürklü Çocuk Hırka

Kapşonlu Kürklü Çocuk Hırka
A+
A-

Kış yaklaşıyor. Özellikle çocuklar için kalın sıcak örgüler yapılmaya başlandı. Sakallı ip ve normal ip kullanarak yapabileceğiniz kürklü kapişonlu hırkayı istediğiniz renkte, boyda ve ister kız çocuklar isterseniz de erkek çocuklar için yapabilirsiniz.

İçindekiler

Ön Yapılışı:

35 ilmek ve 7 nolu şişlerle örgüye başlanır. 3 sıra haroşa örülür. ön bant için 5 ilmeği haroşa örerek diğer ilmekleri de düz örerek 16 sıra örülür. Sonra her dönüş sırasında 1 ilmek eksilterek reglan kol kesimi uygulanır. İlmek sayısı ön bant dahil 9 kalınca eksiltmeler bitirilir. Haroşa lastikten sonra 30 sıra olduğundada tüm ilmekleri kapatın.

Kollar:

36 ilmek atıp başlanır ve 4 düz + 2 ters ile toplam 6 yaprak motifi oluşturalım. 3 sıra haraşo örgü yapılır. 16 sıra sonunda reglan kol eksiltmelere başlayın. 12 ilmek kaldığında eksiltmeleri bırakalım. 48 sıra sonunda kalan ilmekleri bitirin.
Yaprak motifi: Motifte ortada 5 ilmek çıkarılır. yandaki motif kapatıldığında diğer motif açılır.buda 7 sıraya denk gelmekte.
Arka: 60 ilmek ve aynı ön parçası gibi örülür. Şişlerde 10 ilmek kalınca kesmeyi bitirin.Kapşon için parçaları diktikten sonra boyun kısmından 52 ilmek çıkarın ve yaprak deseninden 4 tane oluncaya değin hiç arttırma eksiltme yapmadan örün ve kesin. karşılıklı parçaları birleştirin.
Deri şerit ipleri iğne yardımıyla ön bedene ve kapşon önüne dikin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.