Kolay Peeling Yapılışı

Kolay Peeling Yapılışı
A+
A-

yumurta akı ve deniz tuzunu karıştırıp,

cildinize dudaklarınız da dahil sürerek birkaç dakika alın,çene,burun ve yanakları ovun,gözaltı ve çevresine sakın değdirmeyin ve ılık suyla yıkayın.

DİĞER PEELİNG TÜRLERİ :

1-) Yumurta akı ve esmer şeker.
2-) Zeytinyağı ve esmer şeker.
3-) Kahve telvesi.

Sabahın aksine peeling için en uygun zaman gece yatmadan hemen öncedir.
Temiz olan cilde uygulanması gereken peeling’in uygulama süresi 1-2 dakikayı geçmemelidir ve işlem dairesel hareketlerle masaj şeklinde gerçekleştirilmelidir. İşlemin sonrasında cildinizi ılık suyla yıkamalı ve besleyici krem ya da maske kullanmalısınız. Ardından uykuyla birlikte cildiniz de uzun süreli bir dinlenme aşamasına geçmiş olacak. Uygulama sonrasında cildinizde yer yer kızarıkların olması kadar doğal bir şey yok. Fakat kızarıklıklar 1-2 dakika içinde geçmiyor ve uzun süre kalıyorsa bu, tercih etmiş olduğunuz peeling ürününün yüzünüzle uyumlu olmadığına işaret eder. Cildinizde ayrıca yanma ve kaşıntı hissediyorsanız farklı bir ürün denemenizde fayda var.
Peeling’in uygulanma periyodu haftada bir ya da iki ile sınırlı olmalıdır. Aksi halde cildinizin kendini koruma faktörünü zedelemiş olursunuz.
Özellikle kuru olan ciltlerde uygulama yaparken daha fazla özen göstermek gerekiyor. Ayrıca cildiniz hassas ya da sivilceli ise uygulama sayısını mutlaka haftada bire indirmelisiniz. Ürünlerin göz çevresinde kullanılmasının tavsiye edilmediğini de ayrıca hatırlatalım. Dilerseniz bir banyo lifi ile sırtınız ve diğer vücut bölgelerinizde de uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

PEELİNG SONRASI GÖZENEKLER AÇILIR VE CİLT DERİNLEMESİNE TEMİZLENİR.
PEELİNG YAPMADAN NE UYGULADIĞINIZ MASKELER,NEDE DÜNYANIN EN PAHALI KREMİNİDE ALSANIZ HİÇBİR İŞE YARAMAYACAKTIR.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.