Bere Modelleri

Murat Boz Beresi Yapılışı

Derya Baykal‘ın programı Deryanın Dünyasında, Sibel Yüksel ile Birlikte Ördükleri Murat Boz beresinin yapılışını paylaşıyoruz. Çok beğenilen bu Murat Boz beresi kolay örülmesi ile ve çok şık olmasıyla baya bir ilgi gördü. Örgü konusunda uzman olmayanların bile kolayca örebileceği, artırma eksilme gibi kafa karıştırıcı bir durumu olmayan beredir. Çocuklar içinde yapılabilen bu değişik ve gençlerin çok beğendiği murat boz beresini ebruli ip ile de yapabilirsiniz. Erkek Bere modelleri aramalarında en çok aranan bere olmuştur.

Murat Boz Beresi Nasıl Yapılır?

– 6 nolu şiş
– Orta kalınlıkta yün

İlgili Makaleler

Bere Yapımına 80 ilmek ile başlıyoruz. iki ters iki düz  12 sıra lastik örüyoruz. Sonra tam lastik bitip düz örgüye geçerken 10 diş arttırıp 90 ilmeğe tamamlıyoruz. 8 sıra ördükten sonra 10 diş daha attırıyoruz ve 100 ilmeğe  tamamlıyoruz. 37 cm ördükten sonra  aralarda ip takmak için delik yapıyor ve örgüyü kapatıyoruz. İpi için 100 ilmek örüp 6 sora bitiriyoruz. Düz örmek istemeyenler için resimdeki bere için 6 sıra diz örüyoruz 6 sıra ise tor örüyoruz hepsi bu kadar. İster tek renk isterseniz de renkli yapabileceğiniz bu değişik ve şık murat boz beresinin yapılışı gerçekten kafa karıştırmıyor. İster büyükler için yapabilirsiniz isterseniz 35 ilmekten başlayıp aynı şekilde örerek murat boz çocuk beresini de yapabilirsiniz. Uç kısmına yapacağınız ponponlar ile uzun bere modeli şeklinde olan bu murat boz beresini özellikle gençler çok beğenmekte.

Derya Baykal’ın 14 ocakta Deryanın Dünyası programında Sibel yüksel ile yaptığı değişik bir bere daha.

42 ilmek ile 50 cm öreceğiz sonra iki ters iki düz örerek örgümüzü kesiyoruz. İkiye katlayıp örgümüzü diliyoruz. Daha önce Murat Boz beresinde yaptığımız gibi üstlerden teyel yapar gibi yapıp 100 ilmek ile yaptığımız ipi geçiriyoruz. Hepsi bu kadar. Murat boz beresi yapılışı gerçekten çok kolay eksiltme falan kafanızı karıştırmıyor. Tek parça olarak yapılan ve ünlü sanatçı murat boza ait bu bere modelinin yapılışı gerçekten çok kolay.

Bir Yorum

  1. ben seni çok seviyorummm. çok çok çok yakışıklısınnn … seni seviyorum muratım benim aşkımmmmmmmmmmmmm …………………… ı love you murattttttttttttt bozzzzzzzzzzz esma ebrar başol-*

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu