Açıklamalı Bebek Örnekleri

Örgü Mini Etek

Örgü etek istenilen renkte ve boyda yapılabilir. Tığ ile yapılan etek fosforlu ve şık.Şemalı anlatımı ile kolay yapacağınız bir örnek. Kolay gelsin yapacaklara….

 Şemada BEŞ ile gösterilen yerlere BEŞ zincir çekin. Fırfırımız şemada açıklayan kişinin okla gösterdiği yerin üzerine dolgu ve artırma yapılarak Oluşturulacak..

Üç zincir çekiyoruz 1 üst sıra için (Bir trabzan yerine ) DÖRT trabzan yapıyoruz (İKİ trabzanı alttaki trabzanlara batarak yapın )
ve İKİ zincir çekiyoruz tekrar Dört trabzan yapıyoruz sıra sonuna kadar böyle.Şemada mavi işaretli olan yerler, BEŞ ile gösterilen yerin tam ortasında artırma yapılacak
İKİNCİ sırada ,İKİ zincir çektiğiniz yere kadar geliyoruz ve bu İKİ zincirin içine ÜÇ trabzan yapıyor İKİ zincir çekiyor tekrar ÜÇ trabzan yapıyor ve devam ediliyor..
ÜÇ ve Dördüncü sıra aynen İKİNCİ sıra gibi devam ediliyor.
Dört sıradan sonra kırmızı ipimizle BİR sıra sık iğne yapıyoruz yine ortalarda BİR zincir ve İKİ artırma. Beyazla İKİ sıra sık iğne yapıyoruz lacivertle yine sık İğne yapıp fır fırın BİRİNCİ katını bitiriyoruz..

İKİNCİ fırfır İKİNCİ kısımdan başlanacak ve artırma yerlerini yukarıda ki şemada yazıldığı gibi olacak. BİRİNCİ fırfırla İKİNCİ fırfırın artırma yerleri ÜST ÜSTE OLMAYACAK püf noktamızda işte bu aslında…

İKİNCİ fır fırı ilk fır fırdan BİR sıra daha fazla işliyoruz. BİRİNCİ fırfır DÖRT sıraydı İKİNCİYİ BEŞ sıra ÜÇÜNCÜYÜ de BEŞ sıra yapacağız..(İKİNCİ fırfırı ALTI, ÜÇÜNCÜ fırfırı YEDİ sıra yapıyoruz)

Bir Yorum

  1. ya tam acıklamalı yazsanızya babannem yapacak bu resımlerden anlamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu