Yelek Modelleri

Sipariş Yetiştirmek Zor Olan Yelek Modeli

Bu örnekle yapılacak yelek modellerinin siparişini yetiştirmekte zorlanacaksınız diye düşünüyorum. Yapılışı son derece kolay olan, basit ve kolay yapılış tekniği ile dikkatleri çeken, bu şiş örgü modelini, hemen sizler de denemelisiniz. İki farklı desenden oluşan örneği, yapacağınız birçok çeyizlik örgüde de kullanabilirsiniz. Bohçalara koymak için örülen yelek modellerin, gelin yeleklerinden daha çok kaynana yada anne yelek modellerini de kullanmanızı tavsiye ederim.
Alt taban kısmına yıldız lastik örneğinden, Cilveli lastik örneğine kadar, değişik ve kolay çeyizlik lastik örgüleri de uygulayabilirsiniz. Kendinden kabartmalı olarak yapılan deseni ve bu ajurlu olarak yapılan örneği ile benim hemen dikkatimi çeken bir şiş örgü modeli oldu bile. Sizler de kolayca deneyin diye paylaşmak istedim. Gösterişli modeli Alize ya da Angora tarzı ince iplerle görmenizi tavsiye ederim.
El sıkıldığınıza göre 3 ya da 3 buçuk numara şişlerle de örebilirsiniz. Eğer eliniz çok gevşek ise iki buçuk numara şiş kullanarak da bu gösterişli ve güzel örgü modelini uygulayabilirsiniz. Yapılışı son derece kolay olan örgüyü, elinize aldığınız andan itibaren, bitiren kadar bırakamayacağınız şiş örgü. Bu muhteşem örgü modelini sizler hemen denemelisiniz. Görenin sipariş vereceğini düşündüğüm yelek örneğini ölecekleri kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: Burgulu Kabartmalı Yeni Moda Yelek Modeli

Sipariş Yetiştirmek Zor Olan Yelek Modeli 1

Çok Sipariş Alan Yelek Örneği Malzemeler

  • Himalaya tada Alize ip
  • 3 veya 3,5 numara şiş
  • Makas

Kaynak: Örgü Güneşi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu