Açıklamalı Bebek Battaniye Modelleri

Açıklamalı Bebek Battaniye Modelleri
A+
A-

Zig Zag Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

En iyi kadın programı olan Derya Baykal‘ın Deryanın Dünyası adlı programı yine bugün yine değişik el işi modelleri ile dolu idi. Yaptığı her örgü ile çok beğenilen Nurgün Tezcan bebekler için yapılacak değişik renklerde kız yada erkek bebekler için yapılabilecek bebek battaniyesi yaptı.

Tığ işi olarak yapılan bu bebek battaniye modeline zigzag yada su dalgası örneği olarak bilinen örnekten yapılıyor. Şal modeli olarak ta kullanılabilecek bu modeli istediğiniz el işinde kullanabilirsiniz. Anlatımlı örgülerin en yenilerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Kırk Yama Örgü Bebek Battaniyesi

Kırk yamaya benzeyen örgü ile yapılmış bu el örgüsünü çok beğendim. Yapılışı biraz kafa karıştırsa da bu gün Derya Baykal’ın programı Deryanın Dünyasında yapıldı. İstediğini her örgüde hatta özellikle bebek örgüleri gibi bebek yatak örtüsü için de yapılabilecek kolay bir el işi.

Nurgün Tezcan Kar Tanesi Battaniye Yapılışı:

Bebe yünü ile yapılan görüntüsü ile çok beğeni toplayan kar tanesi şeklindeki bu battaniyeyi isterseniz bebekler için yapabilir, isterseniz diz battaniyesi yada ister koltuklara örtü olarak yapabileceğiniz bu örneği tek tek yapılan motiflerin birleşmesi ile yapılıyor.

Nurgün Tezcan Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı:

Bu gün yani 27 ekimde Derya Baykal’ın programı Deryanın Dünyasında Nurgün Tezcan’ın yaptığı bebek battaniyesi modeli gerçekten çok hoş. İstediğiniz örgü için yapabileceğiniz bu el işi modelini yapmak çok kolay. Bebek örgülerin en yeni örneklerini ekranlarda gösteren Nurgün hanım yaptığı bu el işi bebek battaniyesi modeli ile yine çok konuşulacak.

Yeni Yıl Battaniyesi Yapılışı:

Derya baykal ın programında bu gün yapılan bu bebek battaniyesi renklerinden dolayı yeni yılı anımsattığından yeni yıl battaniyesi adı çok uygun oluyor. Tığ işi olarak istenilen renklerde ve  motifler halinde yapılan bu el işini motifleri birleştirerek yapıyoruz.

Motifli battaniye – Deryanın Dünyası:

Derya baykal ın programında Esin Uysal ın battaniye modellerinden seçtim. Yapılışları motifler halında ya çiçek yada hanım dilendi bey beğendi motifi,yada bunlara benzer örnekler yapılıp birleştirilerek yapılıyor. Deryanın dünyası programında haydi stüdyoya konuklarında olan esin uysal hanımın motifli battaniyesi kolay yapılışlı ve gerçekten çok şık.

Seher Sarı Katlı Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı:

Derya Baykal’ın programı deryanın dünyasına katılan Seher Sarı’nın yaptığı katmerli çiçek olarak bilinen katlı çiçekli motiflerden oluşan bu değişik ve kolay bebek battaniyesinin ayrıntılı yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. Motiflerden oluşan bu bebek örgüsü bir motif sade yapılırken diğer motif içine yapılan katmerli çiçek kafa karıştırır gibi göründe de yapılışı anlatan resimleri sizlerle paylaşıyoruz. Katları istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.