Çocuk Hastayken Onunla İlgilenin

Çocuk Hastayken Onunla İlgilenin
A+
A-

Çocuğunuz hastayken ona iyi davranın….
Tabi ki ona her zamankinden daha çok ilgi gösteriyorsunuz, ona sarılır, öper, işe gitmeyerek hep yanı başında durur, daha özenle ve en sevdiği yemekleri hazırlar, televizyon ve bilgisayar için daha çok zaman ayırmasına izin verir, okul ödevlerini daha sonraya erteler, bir sözle ona prensler gibi hizmet gösterirsiniz. Ve bu durum kesinlikle normal bir durumdur. Çünkü çocuğunuzun hastalığını hemen geçirmek ve onun daha fazla ağrımamasını istediğiniz için sizde bir endişe olur.

Ama sevgili ebeveynler, çok dikkatli olun, çünkü sizin de çok iyi bildiğiniz çocuklarınız da sizi ve zayıf yönlerinizin neler olduğunu çok iyi bilirler!
Tabi ki, hastalık hastalıktır ve bunun için tedavi edilmelidir. Ama çocuğunuzun sürekli karın ağrısı, ya da baş ağrısı varsa ilk olarak gerçekten sorunun nerede olduğunu anlamak için uzmanlarla danışın ve aynı zamanda çok dikkatli olun. Çünkü genellikle çocukların “hastalıkları” sadece kendi ebeveynlerinden ilgi istekleri için oluyor.
“Anne mide ağrıyor, başım ağrıyor, kafam dönüyor, kendimi iyi his etmiyorum”- bu gibi sözler genellikle ana okuluna, okula gitmemek için ya da sadece olarak dikkat çekmek için olan küçük bahanelerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.