Anne Sütünü Neler Artırır?

Anne Sütünü Neler Artırır?
A+
A-

Anne sütünü neler artırır?
Bayanların hepsi anne olma isteği her zaman fazladır. Her zaman anneliği arzular ve isterler. Ancak anne olmanın da bazı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar oldukça fazladır. Bunların arasında ilk sırada diyebileceğimiz çocuğun beslenmesini doğru bir şekilde yapmasını sağlamaktır. Tabi bunun için de ilk olarak bebeklik zamanlarından başlamamız gerekmektedir. Çünkü bebekler ilk zamanlar dışarıdan bir şey değil tamamen anne sütü ile beslenirler ve anne sütü ile büyürler. Bütün gelişim ihtiyaçlarını anne sütünden alırlar. Bu yüzden de anneler sütün daha faydalı ve daha fazla olmasını sağlamak için bazı tedbirler almaları gerekmektedir.

 

Anne sütünü artıracak besinleri annelerin iyi bilmesi gerekmektedir. Çünkü bebeklerinin gelişimi bu süte bağladır. Sütün fazlalığı bebeğinde gelişiminde ki rolü fazla olacaktır. Anne sütünü nohut, yoğurt, üzüm, hurma gibi besinler artırabilir. Bu besinleri normalden biraz daha fazla tüketmek anne sütü için faydalar sağlayacaktır.
Ayrıca bunun yanında Turp, badem, tavuk eti, elma, muz gibi besinler de anne sütünü artıran önemi yüksek gıdalar arasındadır. Adaçayı, maydanoz da bunlara eklenebilir. Soğan yemekte anne sütünü artırdığı için yenmesi tavsiye edilmektedir. Ancak soğan yemenin de belli bir ölçüsü olması gerekmektedir. Fazlası bebeğe zarar verebilir. Bebeğinizin gelişimi için demir mineralleri oldukça önemlidir. Demir mineralini de yumurta gibi besinlerden sağlayabilirsiniz. Unutulmaması gerekir ki anne sütü 3. Aydan sonra daha fazlalaşmaktadır.

Yorumlar

  1. Hatice SUNAY dedi ki:

    Merhabalar, Çok destekleyici bir paylaşım, Teşekkürler.
    Anne sütünü arttırma alternatiflerinden ve ya aynı anda bebeğin gaz vb. sorunlarına yardımcı olma anlamında Annelerimizin Naturpy Milk Tea alternatifini incelemelerini özellikle rica ederim.
    Saygılarımla,