Güzellik

Güzellik İlk Yardımı

By Emily Listfield for The Style Glossy

Bir iş görüşmesine ya da arkadaşlarla eğlenceli bir geceye hazırlanırken en son ihtiyacınız olan şey, aynaya baktığınızda hoş olmayan bir sürprizle karşılaşmaktır. Güzellikle ilgili sıklıkla karşılaşılan zor durumlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda tavsiye almak için, ünlüleri yakın çekimlere hazırlayan makyaj uzmanları ve saç stilistlerine başvurduk.

Sivilceler

Catherine Zeta-Jones yaklaşan önemli bir etkinlik olduğunda makyaj uzmanı Kimara Ahnert’a gider. Yüzündeki lekelerden kurtulmak için çok sevdiği bir yöntem var: Kızarıklığın üzerine buz torbası koyun. Sonra sivilcenin üzerine az miktarda göz damlası sürün. Bu kızarıklığı alacaktır. Birkaç dakika kurumasını bekledikten sonra kapatıcı sürün. Ardından ince bir tabaka şeffaf pudra sürerek kapatıcıyı sabitleyin ve izleri dağıtın. Makyaj uzmanı Jerrod Blandino (Scarlett Johannson ürünlerinin hayranıdır) şu uyarıyı ekliyor: “Sivilceyi koparmayın . Patlatılmadığı zaman sivilceyi kapatmak daha kolaydır. Ayrıca, fark edilmemesi için kullandığınız kapatıcının ten renginize tam olarak uyduğundan emin olun.”

Lekeli Cilt

Sabah yüzünüzde kırmızı lekelerle mi uyandınız? Hemen ümitsizliğe kapılmayın. Doğru makyajla cildinizin mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz. İlk olarak nemlendirici sürün. “Kızarıklığı gidermek için papatya, salatalık ve aloe gibi yatıştırıcı özelliği olan doğal malzemeler içeren ürünler kullanın,” diye öneriyor Blandino. Cildin nemlendiriciyi iyice emmesi için birkaç dakika bekleyin ve sonra fondöten sürün. Hala belirgin olan kırmızı bölgelere kapatıcı sürün. Şeffaf pudrayla sabitleyin.

Şişmiş Gözler

Birkaç kadeh içki ve yetersiz uykudan sonra gözlerinizin altında koyu renk torbalarla uyanırsınız. Planlarınızı erteleyerek yatağa geri dönmeden önce ünlülerin güzellik uzmanı Scott Vincent Borba’nın işe yarayan şu önerisini deneyin: Göz kreminizi sürmeden önce on dakika buzlukta tutun. “Buzluktan çıkan göz kremi soğuk kompres görevi yapacaktır. Şişkinlik görüntüsünü azaltmak için ışık yansıtma özellikli bir göz kremi seçin.”

Koyu Renk Halkalar

Her şeyi ele veren bu göz altı halkalarını yok etmek için önce mutfağın yolunu tutun. Çay poşetlerini ıslatın, bir sandalyeye oturun ve poşetleri birkaç dakika gözlerinizin üzerinde tutun. “Çayda bulunan tanen maddesinin şişkinliği ve renk değişikliğini giderdiği kanıtlanmıştır,” diyor Ahnert.  “Sonra mor veya mavimsi rengi kapatmak için gözlerinizin altına sarı veya kayısı renkli bir kapatıcı sürün. Pembe renkli kapatıcılardan uzak durun; bunlar halkalarınızı daha belirgin hale getirir.” Modeller Blandino’nun bu ipucunu çok severler: “ Göz çevresini aydınlatmak için gözlerinizin kenarına ve çevresine ten rengi kalem çekin.”

Fazla Alınmış Kaşlar

Cımbızınıza hakim olamadınız mı? Ünlülerin makyaj uzmanı Laura Geller’in önerisi şu: Kaşlarınızı mümkün olduğu kadar doğal saç renginize uygun bir kaş pudrası kullanarak dolgunlaştırın. Fazla açık ya da koyu renkli olursa hemen göze çarpar. Bunu sürerken, daha genç bir görünüm için kaşlarınızı dışa doğru uzatın. Ahnert daha doğal bir görünüm için pudrayı bebek diş fırçasıyla sürmeyi ve fazlasını almayı öneriyor. “Sonra kaşlarınıza daha düzgün bir görüntü vermek için şeffaf kaş jeli sürün,” diyor.

Yağmurda Islanan Saçlar

Şekil vererek saçınızı kurutmak için 40
dakikanızı harcadınız ve dışarı çıktığınızda aniden yağmur başladı.  Şapka ve eşarp iyi bir seçenek olabilir fakat
Angelina Jolie’nin buklelerini düzleştiren stilist Ted Gibson’ın daha şık bir çözümü var. “Saçınızı arkada toplayarak at kuyruğu yapın,”
diyor, “lastiğin etrafında döndürerek topuz yapın ve saç tokalarıyla tutturun.
Son olarak biraz da saç spreyi sıkın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu