Boyunluk Modelleri

Pembe Burgu Şapka Boyunluk Modeli

Havaların soğuması ile kışlıklar ortaya çıktı. Sıcak kalmak için olmazsa olmazlardan olan bere ve şapka modellerine, son senelerin en moda örneğinden yapılmış pembe burgu şapka boyunluk modeli ile noktayı koymak istedik.

Son zamanlarda okadar modaki desenli olan bereler ve özellikle bere boyunluk takımları. Kazaktan yeleğe çok tercih edilen burgu örneği özellikle bu boyunluk şapka modelinde çok göze çarptı. Filiz Çelen hanımın alide değince harika bir kışlık bere ve boyunluğunuz oluyor. Sipariş için Filiz hanıma ulaşabilirsiniz :) Yapılışı kolay gibi görülsede bu pembe burgu şapka boyunluk modelinin yapılışı örgüde beceri istiyor. Şapka üzerine uygulanan burgu örneğini bu kadar hoş durması için elinizin ne sıkı nede gevşek olması gerekiyor. Yinede yapmak isteyenler için kısaca yapılışını anlatalım.

Pembe Burgu Şapka Boyunluk Modeli Yapılışı:

Şişimize 130 ilmek atarak örgüye başlıyoruz.  3 düz 2 ters şeklinde 12 sıra lastiğimizi örüp üst kısma yani burgulu bölüme geçip örneğimizi uygulayarak istediğimiz boyda şapkayı örüyoruz. Şapkanın bitimine gelince ilmekleri ikişer ikişer kesiyoruz taki ilmekler bitene kadar. Tahmini 5 – 6 kalan ilmeğide toplayıp dikerek şapkamızı tamamlıyoruz Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu