Kışlık Tarifler

Pipet İle Hep Taze Dondurucuda Vişne Tarifi

Kışlık dondurucuda vişne saklamak için:
1. Vişneleri iyice yıkayın ve saplarını çıkarın.
2. Vişneleri tek kat halinde bir fırın tepsisine veya düz bir yüzeye serin ve dondurucuda 1-2 saat bekletin veya iyice donana kadar bekleyin. Bu işlem, vişnelerin birbirleriyle yapışmasını önleyecek ve daha sonra dondurulduklarında topak halinde olmalarını engelleyecektir.
3. Vişneleri tek kullanımlık dondurucu poşetlerine veya vakumlu poşetlere yerleştirin. Poşetlerin içine fazla hava kalmamasına özen gösterin ve poşetleri iyi bir şekilde kapatın.
4. Poşetleri dondurucuda düz bir yüzeye yerleştirin ve dondurucunun sıcaklığını -18°C gibi bir sıcaklıkta ayarlayın.
5. Vişneleri dondurucuda saklayın. Dondurucuda saklanmaları süresince renk ve tat açısından kaliteleri azalmayacaktır. Vişneleri yemek istediğinizde poşeti buzdolabına taşıyın ve birkaç saat içinde çözülmesini bekleyin.Dondurucuda saklanan vişneler, yaklaşık olarak 6-12 ay arasında taze kalabilirler. Kış aylarında taze taze tüketmek için hazırlıklar başladı. Bu günlerde ise vişnenin tam mevsimi. Bu vişneyi kış aylarında komposto yapmak için sizlerle paylaşıyoruz. Yıllara meydan okuyan dondurucuda vişne tarifini buzdolabı poşeti içinde hazırlayarak hiç yer kaplamadan hazırlayabilirsiniz. Bu tarifte her poşet içine 2 yada 3 kaşık şeker koyabilirsiniz. İsterseniz şekersiz hazırlayabilirsiniz. Her iki şekilde de çok lezzetli olacak göreceksiniz. youtube kanalının hazırladığı bu videoda kışlık vişnenin adım adım yapılışı sizlerle. Herkese şimdiden kolay gelsin.

Yıllara Meydan Okuyan Dondurucuda Vişne Tarifi 2

Dondurucuda Vişne Tarifi Malzemeler

  • İstediğiniz kadar vişne
  • Biraz toz şeker

Kışlık Vişne Yapılışı

Kaynak Youtube: ÜLKER’İN DÜNYASI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu