Pişmeden Taze Domatesi Yıllarca Saklama sırrı

Pişmeden Taze Domatesi Yıllarca Saklama sırrı
A+
A-

Yaz ayının bitmesine yaklaşırken, meyvenin sebzenin bol ve taze olduğu bu günlerde pişmeyen taze domatesi yıllarca saklama sırrını yapmanın tam zamanı. Kış aylarında tazeliğini içine konulduğu plastik kutu sayesinde koruyan, asla bozulmayan ve asla tadı değişmeyen domatesleri kullanarak dilediğiniz yemeği yapabilirsiniz. Sebzeleri mevsiminde tüketmek çok önemli. Bu sebeple bu aralar domatesinizi kışlık hazırlık yapmak önemli. İsterseniz sade yapın isterseniz yarısının içine biber doğrayarak ta hazırlayabilirsiniz. Plastik tek kullanımlık kaplarda saklanınca hiç yer kaplamayan bu kolay tarifin, Gülay’ın Mutfağı kanalından Alıntı videoda adım adım yapılışı sizlerle. Kolay gelsin.

Pişmeden Taze Domatesi Yıllarca Saklama sırrı Malzemeler

 • 3 kilo karışık domates
 • Kullan at plastik kap
 • Azıcık tuz

Yorumlar

 1. selma kozacı dedi ki:

  ben bu yöntemi yıllardır kullanıyorum. pet bardakları kullanarak. bir bardak domates bi tencere yemek yapıyor,yetmezse 2 bardak kullanırsınız.. fazlası kalınca yani çözülünce dayanmıyor.bunu yapmak için derin dondurucunuz olmalı. bir kısmını rende domates yapıyorum. çorbalarda iyi oluyor.

 2. Ayşe Öztürk dedi ki:

  Plastik zararlı ise nasıl saklanabilir? Kilitli veya kilitsiz buzdolabı poşeti diyeceksiniz. Ne yazık ki onlar da poşet. Cam kavanoz en sağlıklı. Ama onları da derin dondurucuya koyamıyoruz. Çünkü patlıyorlar. Şahsen ben kilitli poşet kullanıyorum. Dolapta yer kalamıyor.

 3. Hanım dedi ki:

  Güzel bir anlatım tarzı ile anlatıyor faydalı bilgiler veriyor tamamen mevsim sebzeleri kullanmak için takip edilirse istifade olur

 4. İnci Kalyoncu dedi ki:

  Plastik kaptan ziyade donmaya geçme süresi çok önemli , sağlıklı olmadığını düşünüyorum.

 5. Öznur Ünsal dedi ki:

  Isıl işlem olmadıkça zararı yoktur,

 6. ayşe aslan dedi ki:

  Plastik kaplar sağlığa zararlı