Açıklamalı Bebek Örnekleri

Selanik Bebek Hırka modeli

Robadan başlanan selanik bebek hırka modelinin hem yapılışı çok kolay, hemde duruşu oldukça şık bir bebek örgüsü. Üstelik içine astar yada polar dikilerek bebek için cekette yapılabilir bu model ile.

İlgili Makaleler

Daha öncede sizinle selanik bebek hırkasının yakalı modelini paylaşmıştık. Ama Filiz Çelen hanımın bu selanik bebek hırka modeli bizin önceki paylaştığımıza hiç benzemiyor. Tıpkı hazır alınmış gibi. Sizlerde birçok örgü siparişi için filiz hanıma ulaşabilirsiniz. Hırkanın yapılışında beden kısmında uygulanan selanik örneği oldukça kolay bir model. Öyleki örgüye ilk başlayanlara öğretilen kol bir örnek.

Selanik Model Yapılışı:

Kenar ilmek alınır. Takip eden ilmek ise örülür. sonraki ilmek örülmeden alınır ve ip ön taraftan tutularak başına dolanır. Sonra yine ilmek örülür ve diğer ilmeğe aynı işlem uygulanır. Yani bir ör bir dola şeklinde. Ters yüzdede ön yüzdede aynı işlem yapılır. Sadece her sırada kaydırma olur. Sonraki sırada örülen ilmekler boş alınıp, başına dolananlar ise örülür.

Selanik Bebek Hırka modeli Yapılışı:

Yakadan başlamali bir bebek örgüsü. Bu ölçüdeki bir hırka ortalama 3 ay 1 yaş bebeğe uygundur,
Bebe yünü ile 3,5 no şiş kullanarak 78 ilmek olarak örgüye yakadan başlanır. 12 ilmek önler, 2 şer arttırma yerleri , 10 ilmek kollar, arka içinde 26 ilmekten oluşuyor. Hırka üzerine uygulanan desen ise Selanik modeli.

Selanik Bebek Hirka Modeli 1

Bir Yorum

  1. Emeklerinize saglık, hayran oldum hepsini izlerken, ayrıca bilgilendirmeniz ayrı bir incelik teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu