Uyumayan Bebek Nasıl Uyutulur?

Uyumayan Bebek Nasıl Uyutulur?
A+
A-

Bebekler evlerin neşesi. O harika varlıkların birde uykusuzlukları olmasa keşke. bebek nasıl uyur?, bebek uyutmanın kolay yolları, gibi soruları olanlar için yazımızı okumalarını öneririm. Benim oğlum aslında oldukça sessiz ve uyku sorunu olmayan bir bebekti. Çevremdeki annelerde en çok gördüğüm uyumayan çocuklar olunca sizlerle bebek uyutmanın kolay yollarını paylaşmak istedi. Bebekler doğduklarında uyku düzeni olmaz bu il yılda gelişir. Bazı bebekler doğaları gereği çok uyur. Yeni doğan bebekler günde  24 saatde uyuyabilir. 3 aylık olunca bebek  beyninin gelişmesi tamamlanıp bebekler daha çok uyur.
Yeni doğan bebek 6 aya kadar 16-20 saat uyuması ve  2-3 saatte bir uyanır.3 ay dolunca  gece 10-12 saat uyur bebek, gündüz  5-6 saat uyanık olur. 
Bebekler 6 aylıktan 1 yaşına kadar gece 11 saat , gündüz 2-4 saat uyanıktır. 
1–3 yaş arası bebekler ise  10–13 saat uyur, Öğlende 1 saat uyurlar.
Bebekler uyku arasında meme yada biberon içinde uyanabilirler.Bebeği uyutma yöntemleri arasında Pışpışlamak, Kundaklama,Karın Masajı, her gün kullanılamasa da Saç kurutma makinesi  kullanarak anne rahmi gibi sesleri bebeğin duymasını sağlamak bebeği sakinleştirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.